2 komentāri

Vladimira Putina un Donalda Trampa medusmēnesis ir beidzies, un abas lielvaras katra iestājas savā pozīcijā. Tā var secināt pēc šodien retorikas starptautiskā drošības konferencē Minhenē. ASV sauks pie atbildības Krieviju un būs nelokāma NATO saistību izpildē. Šādu paziņojumu konferencē pauda ASV viceprezidents Maiks Penss. Tikmēr Krievija paziņojusi, ka iesākusies jauna ēra, proti, ”pēc–rietumu” pasaules kārtība.

Minhenes drošības konferencē galvenā uzmanība tika pievērsta tieši ASV viceprezidentam Pensam, kurš šajā statusā Eiropā ieradies pirmo reizi. Viņa loma bija nomierināt Eiropas līderus pēc Trampa vētrainajiem izteikumiem, ka NATO ir novecojusi organizācija, un pēc viņa glaimojošajiem izteikumiem Putina virzienā.

“Šodien prezidenta Trampa vārdā varu teikt, ka Amerikas Savienotās Valstis stingri atbalsta NATO un būs nelokāmas savā atbalstā šai transatlantiskajai aliansei!” norāda ASV viceprezidents.

Penss uzsvēra, ka ASV pieprasīs Krievijai pildīt Minskā vienošanos, lai Austrumukrainā pārtrauktu karadarbību. Viceprezidents nekautrējās izmantot asu retoriku, uzsverot ka ASV turpinās saukt Krieviju pie atbildības par notiekošo Ukrainā.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs nepalika atbildi parādā un savā runā mēģināja ieviest jaunu starptautisko attiecību terminu, ko radījis Putina režīms. “Es ceru, ka pasaule izvēlēsies demokrātisku pasaules kārtību – “pēc-rietumu” pasaules kārtību, kurā katru valsti definē tās suverenitāte,” citēts Lavrovs.

Minhenes drošības konferencē piedalījās arī Latvijas prezidents Raimonds Vējonis. Pagājušajā gadā 2% aizsardzībai atvēlēja piecas no NATO 28 dalībvalstīm – ASV, Lielbritānija, Grieķija, Polija un Igaunija. Latvija šogad militārajai jomai atvēlējusi 1,7%, divu procentu slieksni solot sasniegt nākamgad.

TOP komentāri

 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Lielās, ka sodīs, bet kā, tas nav skaidrs, lielvarām tas ir ekonomiski neizdevīgi.ASV neatzina Baltijas okupāciju vārdos 50 gadus, bet ar PSRS tirgojās uz nebēdu.
 • Buggy
  0 0 0

  Buggy

  Tukšas mucas tālu skan. Solīts makā nekrīt u.tt. Visas lielas lietas notiek klusām un tālu no svešām acīm.Tāpēc nevajag lieki sapriecāties par skaļiem solījumiem. Visu jāvērtē kritiski.Ja arī varam kādam ticēt,tad tikai sev.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl