ASV viceprezidents izpelnās pārmetumus par maskas nevalkāšanu medicīnas centrā

Pievienot komentāru
ASV viceprezidents izpelnās pārmetumus par maskas nevalkāšanu medicīnas centrā
REUTERS / SCANPIX

ASV viceprezidents Maiks Penss otrdien Ročesteras pilsētā Minesotā, apmeklējot Majo klīniku, nebija apvilcis sejas maksu, šādi acīmredzami pārkāpjot pasaulē pazīstamā medicīnas centra prasības par masku valkāšanu.

Kā redzams video ierakstos, Penss nebija apvilcis masku, kad viņš tikās ar Majo klīnikas darbinieku, kurš ir izveseļojies pēc saslimšanas ar Covid-19. Visi pārējie cilvēki telpā bija maskās.

Viceprezidents bija bez maskas arī tad, kad apmeklēja laboratoriju, kurā Majo klīnika veic koronavīrusa testus.

Apaļā galda diskusijā par Majo klīnikas koronavīrusa testu un izpētes programmām Penss bija vienīgais sarunas dalībnieks bez maskas.

Majo klīnika tviterī apliecināja, ka informējusi viceprezidentu par masku valkāšanas politiku vēl pirms viņa ierašanās. Tiesa gan, vēlāk šis tvīts tika izdzēsts.

Penss savu lēmumu skaidroja, uzsverot, ka viņam Covid-19 testi tikuši veikti bieži.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

“Man kā ASV viceprezidentam regulāri tiek veikti koronavīrusa testi, un visiem, kas ir ap mani, tiek veikti koronavīrusa testi,”  norādīja Penss, piebilstot, ka seko ASV Slimību kontroles un profilakses centru ieteikumiem, kuros norādīts, ka maskas novērš Covid-19 izplatīšanos, ja tās valkā tie, kas ir inficējušies ar koronavīrusu.

“Un, tā kā man nav koronavīrusa, es uzskatīju, ka tā būs laba izdevība būt tur, sarunāties ar pētniekiem, brīnišķīgajiem veselības aprūpes darbiniekiem, raudzīties viņiem acīs un pateikt “paldies”,” skaidroja Penss.