ASV vēstnieks Igaunijā atkāpjas, protestējot pret Trampa politiku

1 komentārs
ASV vēstnieks Igaunijā atkāpjas, protestējot pret Trampa politiku
Foto: AFP / LETA

Amerikas Savienoto Valstu vēstnieks Igaunijā Džeimss Melvils sociālajos tīklos paziņojis, ka atkāpjas no amata, protestējot pret ASV prezidenta Donalda Trampa politiku.

“Kad prezidents raksta, ka Eiropas Savienība tikusi izveidota tādēļ, lai gūtu labumu no ASV, lai uzkluptu mūsu krājkases cūciņai”, vai ka NATO ir tikpat slikta kā [Ziemeļamerikas Brīvās tirdzniecības līgums] NAFTA, tā vairs nav tikai faktoloģiska aplamība, bet apliecina man, ka ir pienācis laiks aiziet,” vēstnieks rakstījis draugiem savā “Facebook” profilā, ko citē izdevums “Foreign Policy”.

Melvils, kas ir diplomāts ar 33 gadu stāžu un tagadējā amatā tika iecelts 2015.gadā, prezidenta Baraka Obamas laikā, norāda, ka dosies projām no Igaunijas 29.jūlijā un sāks jaunu dzīvi kā privātpersona.

“Esmu strādājis pie sešiem prezidentiem un 11 valsts sekretāriem, bet nekad neesmu domājis, ka mana dzīve nonāks līdz šādam punktam,” viņš atzinis.

Informāciju par Melvila atkāpšanos apstiprinājis arī ASV Valsts departaments.

Vēstnieka paziņojums pārsteidzis vairākas Valsts departamenta amatpersonas, kas strādājušas kopā ar Melvilu un raksturo viņu kā nosvērtu profesionāli, kas nekad nav ļāvis iekšpolitikai ietekmēt savu darbu.

1 komentārs