ASV vēstniecībā Maskavā strādājusi Krievijas spiedze

0 Komentāru
ASV vēstniecībā Maskavā strādājusi Krievijas spiedze
Foto: Sputnik / SCANPIX

ASV vēstniecībā Maskavā apmēram 10 gadus strādāja sieviete, kas tiek turēta aizdomās par spiegošanu Krievijas labā, pirms viņa pērn tika klusi atbrīvota, ceturtdien ziņoja britu laikraksts “Guardian” un ASV telekanāls CNN.

Šo sievieti, kas ir Krievijas pilsone, bija pieņēmis darbā ASV Slepenais dienests. Viņu sāka turēt aizdomās pēc drošības pārbaudes, kuru veica ASV Valsts departaments.

Izmeklēšanā tika konstatēts, ka viņai bijušas regulāras neatļautas tikšanās ar Krievijas Federālo drošības dienestu (FDD).

“Mēs saprotam, ka viņi visi runā ar FDD, bet viņa sniedza tam vairāk informācijas, nekā vajadzētu,” ziņu avots pavēstīja CNN.

Šai sievietei bija pieeja Slepenā dienesta iekšējam tīklam un e-pasta sistēmām, un tas deva viņai iespēju piekļūt potenciāli sensitīviem datiem, tai skaitā par ASV prezidenta un viceprezidenta darba kārtību.

Tomēr “viņai nebija pieejas ļoti slepenai informācijai”, ziņu avots pavēstīja CNN.

“Guardian” ziņoja, ka Slepenais dienests klusi atlaida šo sievieti, kad Krievija lika samazināt ASV vēstniecības personālu par 750 darbiniekiem diplomātiska konflikta laikā, kas sekoja apsūdzībām par Maskavas iejaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās.

“Slepenais dienests mēģina slēpt šo [drošības] robu, atlaižot [viņu],” laikrakstam sacīja ziņu avots.

“Kaitējums jau bija nodarīts, bet Slepenā dienesta augstākā vadība neveica nekādu iekšēju izmeklēšanu, lai izvērtētu kaitējumu un noskaidrotu, vai [viņa] savervējusi citus darbiniekus, kas viņai sniegtu vairāk informācijas.”

Atbildot uz ziņu aģentūras AFP jautājumiem, Valsts departaments pateica, ka tas izskata šo ziņu, bet nekomentē izlūkošanas lietas.

0 Komentāru