ASV varētu Dienvidkorejā izvietot pretraķešu aizsardzības sistēmu

Komentāri
ASV varētu Dienvidkorejā izvietot pretraķešu aizsardzības sistēmu
AFP/LETA

“Atbildot uz pieaugušajiem draudiem, ko rada Ziemeļkoreja, Dienvidkoreja un ASV nolēmušas sākt oficiālas sarunas par iespēju ASV bruņotajiem spēkiem Dienvidkorejā izvietot pretraķešu aizsardzības sistēmu, lai uzlabotu Dienvidkorejas un ASV pretraķešu aizsardzības spējas,” komentējot Ziemeļkorejas raķetes palaišanu, pauda Dienvidkorejas aizsardzības ministra vietnieks.

Portāls Skaties.lv jau vēstīja – pretēji starptautiskās sabiedrības brīdinājumiem, Ziemeļkoreja palaidusi tālas distances darbības raķeti, apgalvojot, ka tā sekmīgi ievadījusi Zemes orbītā satelītu. Uz to reaģējot, svētdien tika sasaukta ANO Drošības padomes ārkārtas sēde.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ziemeļkorejas televīzijā raķetes palaišana nosaukta par “vēsturisku notikumu valsts zinātnes, tehnoloģijas, ekonomikas un aizsardzības potenciāla attīstībā, likumīgi īstenojot tiesības neatkarīgi izmantot kosmisko telpu miermīlīgiem mērķiem”. Raķetes palaišanai līdzi sekojis Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns, kurš personīgi bija devis pavēli raķetes startam.

ANO noteiktās sankcijas aizliedz Ziemeļkorejai lietot ballistisko raķešu tehnoloģiju, tāpēc starptautiskā sabiedrība asi reaģējusi uz Phnejanas rīcību. ASV valsts sekretārs Džons Kerijs nosodījis raķetes palaišanu kā “kliedzošu ANO Drošības padomes rezolūciju pārkāpumu”.

Par nepieņemamu provokāciju to nosaukusi Dienvidkoreja, kas sākusi sarunas par ASV pretraķešu aizsardzības sistēmas izvietošanu Korejas pussalā.

Foto – attēli, ko sagādājusi Ziemeļkorejas nacionālā ziņu aģentūra:

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl