ASV turpinās plaši protesti pret Trampa ievēlēšanu prezidenta amatā

1 komentārs

Daudzviet ASV turpinās protesti pret Donalda Trampa ievēlēšanu prezidenta amatā. Simtiem cilvēku aizvien iziet ielās, saucot ”Tas nav mans prezidents”.

ASV likumsargi arī ziņo, ka Trampa uzvara (šajās dienās vairojusi rasistiskas izpausmes – tiek ziņots par daudziem gadījumiem, kad uz ielām aizskarti afroamerikāņi un musulmaņi.

Ņujorka, Sanfrancisko, Mineapolisa, Denvera – tās ir tikai dažas no pilsētām, kurās protesti pret Trampa ievēlēšanu prezidenta amatā nerimst. Oregonas štata Portlendā sākotnēji miermīlīgās demonstrācijas pat pārauga nemieros. Protestētāji, bruņojušies ar akmeņiem, dauzīja veikalu logus un uz ielām bojāja automašīnas.

Foto

Protestētāju savaldīšanai policija izmantoja asaru gāzi. Lielākā daļa protestētāju ir gados jauni amerikāņi, kas, lai piedalītos pasākumos, bastojuši mācību stundas un lekcijas. Daudzi saka – pret Trampu esot gatavi protestēt visus viņa prezidentūras 4 gadus.

Tikmēr Trampa uzvara iedrošinājusi arī viņa atbalstītājus. Acīmredzot, iedvesmojoties no jaunā ASV prezidenta paziņojumiem, notikuši daudzi rasistiski uzbrukumi.

Sociālajā tīklā Twitter aculiecinieki vēsta gan par vēršanos pret melnādainajiem, gan musulmaņiem. Piemēram, kādai islāmticīgai meitenei Trampa fans autobusā piedraudējis ar nazi. Daudzas musulmaņu sievietes drošības nolūkos atteikušās no tradicionālās galvassegas valkāšanas.

Par rasistiskiem apvainojumiem ziņo arī latīņamerikāņu viesstrādnieki.

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Paši ievēl un paši protestē.Tur cilvēki neatšķiras no mums-vēlēšanās piedalās puse vēlētāju, nu otra puse iet ielās.Paši vainīgi, vinu sistēma ir daudz caurskatāmāka kā mums.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl