ASV turpinās balsošana Kongresa vidustermiņa vēlēšanās

0 Komentāru
ASV turpinās balsošana Kongresa vidustermiņa vēlēšanās
AFP/SCANPIX

Amerikas Savienotajās Valstīs durvis slēguši visi vēlēšanu iecirkņi. Par spīti iepriekš izskanējušām bažām par iespējamo zemo vēlētāju aktivitāti, amerikāņi šajās ASV kongresa vidustermiņa vēlēšanās aktīvi izmanto iespēju ietekmēt ASV politiku.

Šā brīža saskaitīto štatu vēlēšanu rezultāti liecina, ka Republikāņu palātai izdevies saglabāt savas pozīcijas Senātā, bet demokrātiem izdevies gūt pārsvaru ASV Pārstāvju palātā.

Tiesa, jāpiebilst, ka šie vēl nav galīgie vēlēšanu rezultāti, bet – ja tie tādi arī saglabāsies – lielas izmaiņas ASV ārpolitikā, uz ko cerēja starptautiskā sabiedrība, nav gaidāmas.

Demokrātu pārsvars Kongresā var ietekmēt ASV iekšpolitiskos procesus, jo tagad demokrātu palātai būs lielākas iespējas bloķēt prezidenta Trampa nepopulārās izmaiņas likumos.

Vidustermiņa vēlēšanu šā brīža provizoriskie rezultāti apliecina, ka pie vēlēšanu iecirkņiem veiktās vēlētāju aptaujas sniegušas neprecīzu informāciju un Tramps joprojām ir ietekmīgākais politiķis ASV politikā.

Akcentēsim, ka šie ir tikai provizoriskie vēlēšanu rezultāti, jo arī šobrīd turpinās balsu skaitīšana un galīgie vēlēšanu rezultāti parādīsies tikai vakara pusē.

0 Komentāru