ASV turpina plānot milzu sienas celtniecību uz robežas ar Meksiku

0 Komentāru

ASV prezidenta Donalda Trampa valdība turpina plānot milzu sienas celtniecību uz robežas ar Meksiku.

Lai arī joprojām nav skaidrības, kā to finansēt, nupat četriem uzņēmumiem pasūtīts izstrādāt sienas prototipus. Labāko no tiem plāno izmantot aptuveni 22 miljardus dolāru dārgās sienas celtniecībai.

Gatavojoties celt tūkstošiem kilometrus garu sienu visas ASV un Meksikas sauszemes robežas garumā, jau drīz Sandjego pilsētas apkaimē tiks uzslieti četri sienas prototipi. Tie būs deviņus metrus gari un līdz deviņiem metriem augsti. Prototipu celšana izmaksās 3,5 miljonus dolāru. Sienas celtniecība, par kuru pie tam samaksāšot Meksika, bija viens no ASV prezidenta Donalda Trampa centrālajiem pirmsvēlēšanu solījumiem. Tai būtu jāpasargā ASV no, viņaprāt, valstī ieplūstošajiem meksikāņu narkotiku kontrabandistiem un nelegālajiem imigrantiem.

Celtniecība varētu sākties jau tuvākajās nedēļās un noslēgties mēneša laikā. Kad prototipi būs pabeigti, ierēdņi divus mēnešus pārbaudīs to izturību, cenšoties sienai tikt cauri ar vienkāršiem darbarīkiem.

Šīs sienas tiks celtas no betona, bet nākamnedēļ ASV robežsardze plāno izsludināt vēl četru prototipu būvniecību, kas būs veidoti no citiem materiāliem. Tiesa gan, Meksika līdz šim kategoriski atteikusies ielaisties sarunās par sienas apmaksu. Tādēļ Tramps savu skaļāko pirmsvēlēšanu solījumu tagad ir mainījis, – viņš grib, lai ASV sienu uzceltu par savu naudu, bet Meksika šo naudu kaut kad nākotnē atdotu. To viņš skaidroja, piemēram, preses konferencē ar šonedēļ vizītē ieradušos Somijas premjerministru.

Tomēr arī šāds scenārijs ir maz ticams. ASV Iekšzemes drošības departamenta aprēķini liecina, ka sienas celtniecība izmaksātu 21,5 miljardus dolāru. Kaut abas ASV kongresa palātas kontrolē Trampa partijas biedri, ne visi atbalsta prezidenta plānus. Paredzams, ka tas kļūs par vienu no galvenajiem tematiem, apspriežot ASV nākamā gada budžetu. Tas savukārt varētu beigties ar valdības slēgšanu ,- līdzīgi tai, kuru ASV jau piedzīvoja 2013. gadā.

0 Komentāru