ASV: Trampa un Merkeles attiecības ir lieliskas

Pievienot komentāru
ASV: Trampa un Merkeles attiecības ir lieliskas
Foto: Scanpix

Baltā nama administrācija noliedz jebkādus izskanējušos pieņēmumus par nesaskaņām Vācijas un ASV starpā, piebilstot, ka Donalda Trampa un Vācijas kancleres Angelas Merkeles attiecības ir lieliskas.

Baltā nama preses sekretārs Šons Spaisers atklāja, ka nesenā braucienā uz Eiropu Tramps vēlreiz apliecinājis vajadzību padziļināt un uzlabot ASV un Vācijas attiecības.

”Es prezidenta un Merkeles attiecības raksturotu kā neticami labas. Vācijas kanclere atbalstījusi Trampa uzskatu par to, ka laiks, kad Eiropa varēja paļauties tikai uz citiem, ir beidzies, Eiropai ir jāņem liktenis savās rokās. Tas nozīmē, ka jāveicina attiecības ar ASV, Lielbritāniju, kura tūlīt pametīs bloku, Krieviju un citām valstīm. Tas ir tieši tas, uz ko Tramps iepriekš aicināja,” norāda Baltā nama preses sekretārs.

Baltais nams arī uzstāja, ka Merkeles uzskats par stratēģiski neatkarīgāku Eiropu nav nesavienojams ar Trampa prasību palielināt Eiropas aizsardzības izdevumus. Pati Merkele pēc nedēļas nogalē Sicīlijā notikušā G7 samita paziņojusi, ka, lai gan kopš Trampa kļūšanas par prezidentu starp ASV un Eiropu bieži vien rodas domstarpības dažādos jautājumos, Eiropai būtu jācenšas atrast kompromisu, lai šīs attiecības uzlabotu.

Lasi vēl