ASV tornado dzīvību zaudē četri cilvēki

Komentāri
ASV tornado dzīvību zaudē četri cilvēki
Foto: LETA

Negaidīts virpuļviesulis aiz sevis atstājis iespaidīgus postījumus ASV Misisipi štatā. Vismaz četri cilvēki gājuši bojā un vēl vairāki desmiti guvuši traumas. 

Šie Ziemassvētki Misisipi iedzīvotājiem ASV nāks ar lielu rosību un skumjām. Vietējiem ir jāsteidz atjaunot savi īpašumi un elektrolīnijas, ko aizvadītajā naktī sagrāva vairāki virpuļviesuļi, ko sev atnesa līdzi spēcīgie vēji un lietusgāzes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vislielākie postījumi nodarīti Misisipi štata Džounsas un Marionas apgabalos, kur tornado sagrāvis daudzas mājas un izpostījis elektrības padeves līnijas, atstājot tumsā septiņus tūkstošus mājsaimniecību. Štata gubernators Fils Braiants sacījis, ka viesulis bija tik spēcīgs, ka daudzviet mājām norāvis jumtus, ar visām saknēm izrāvis kokus, daudzviet cilvēki tikuši iesprostoti mājās un automašīnas apgāztas uz sāniem. Lai atvieglotu palīdzības sniegšanu štata gubernators ir izsludinājis ārkārtas stāvokli.

Lai gan tornado izveidojās tikai vienā ASV štatā – Misisipī, bargi laika apstākļi šajās dienās ir piemeklējuši arī apkārtējos štatus. Lielākajā daļā Alabamas un Džordžijas ir izsludināti vētras brīdinājumi.

Lai gan vētras šajā periodā ASV nav nekas neparasts, pirmssvētku laikā sliktie laika apstākļi draud apgrūtināt daudzo ceļotāju plānus. ASV ceļu satiksmes departaments prognozē, ka šajos ziemassvētkos ceļā pie radiem un tuvajiem dosies 98,6 miljoni amerikāņu.

Lasi vēl