Komentāri
ASV tapusi lielākā lidmašīna pasaulē, ar kuru plānots palaist raķetes
LETA/AFP

ASV kompānija ”Stratolaunch Systems” pirmo reizi publiski demonstrējusi tās lepnumu un arī nu pasaulē lielāko lidmašīnu, ar kuras palīdzību plānots veikt raķešu startus.

Lidmašīnai ir netradicionāls siluets – tā sastāv no diviem korpusiem, kurus savieno milzīgs spārns. To garums ir 117 metru, kas ir par 28,6 metriem vairāk nekā līdzšinējai pasaules lielākajai lidmašīnai An-225 ”Mrija”. Lidaparātu darbinās seši jaudīgi dzinēji, savukārt tās šasija sastāv no 28 riteņiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lidaparāts bez kravas sver 250 tonnas, taču maksimālais svars, ar kuru tā spēs pacelties, ir 590 tonnas.

Paredzēts, ka lidaparāts nogādās raķetes līdz pat 9000 metru augstumam, no kura tās tālāk startēs kosmosā. Plānots, ka pirmais šāds raķetes starts, izmantojot šo lidaparātu, varētu notikt 2019. gadā.

Foto: pasaulē lielākā lidmašīna un tās būvniecība

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl