ASV svītro Kubu no teroristu atbalstītāju saraksta

0 Komentāru
ASV svītro Kubu no teroristu atbalstītāju saraksta
Foto: LETA

ASV, cenšoties normalizēt attiecības ar komunistisko Havanas režīmu, piektdien izslēgušas Kubu no to valstu saraksta, kas atbalsta terorismu.

ASV prezidents Baraks Obama iepriekš informēja Kongresu, ka gatavojas pieņemt šādu lēmumu, dodot likumdevējiem 45 dienas laika izteikt savus iebildumus.

Šis termiņš beidzās piektdien, un valsts sekretārs Džons Kerijs pieņēmis “galīgo lēmumu” – svītrot Kubu no teroristu atbalstītāju saraksta. Kerija lēmums “stājas spēkā ar šodienu, 29. maiju”, teikts Valsts departamenta paziņojumā.

“Lai gan Savienotajām Valstīm ir vērā ņemami jautājumi un iebildumi par plašu Kubas politiku un darbību loku, tās neatbilst kritērijiem”, kuri ir pamatā valsts atzīšanai par teroristu atbalstītāju, atzīts paziņojumā.

Pēc šā lēmuma pieņemšanas Kubai būs lielāka pieeja ASV banku sistēmai un Vašingtonas sniegtajai starptautiskajai palīdzībai.
Decembrī Obama un Kubas prezidents Rauls Kastro negaidīti paziņoja par vēlmi normalizēt attiecības, kas faktiski bija iesaldētas piecas desmitgades.

Līdz šim abu pušu amatpersonas tikušās jau četras reizes, lai pārrunātu nepieciešamos soļus diplomātisko attiecību atjaunošanai.
Lai gan amatpersonas apgalvo, ka sarunās panākts progress, pēc pēdējās tikšanās, kas pagājušajā nedēļā notika Vašingtonā, nekādi konkrēti paziņojumi netika izplatīti. Tagad ASV Valsts departamenta teroristu atbalstītāju sarakstā palikušas vairs tikai Irāna, Sudāna un Sīrija.

0 Komentāru