Komentāri
ASV svītro Kubu no teroristu atbalstītāju saraksta
Foto: LETA

ASV, cenšoties normalizēt attiecības ar komunistisko Havanas režīmu, piektdien izslēgušas Kubu no to valstu saraksta, kas atbalsta terorismu.

ASV prezidents Baraks Obama iepriekš informēja Kongresu, ka gatavojas pieņemt šādu lēmumu, dodot likumdevējiem 45 dienas laika izteikt savus iebildumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šis termiņš beidzās piektdien, un valsts sekretārs Džons Kerijs pieņēmis “galīgo lēmumu” – svītrot Kubu no teroristu atbalstītāju saraksta. Kerija lēmums “stājas spēkā ar šodienu, 29. maiju”, teikts Valsts departamenta paziņojumā.

“Lai gan Savienotajām Valstīm ir vērā ņemami jautājumi un iebildumi par plašu Kubas politiku un darbību loku, tās neatbilst kritērijiem”, kuri ir pamatā valsts atzīšanai par teroristu atbalstītāju, atzīts paziņojumā.

Pēc šā lēmuma pieņemšanas Kubai būs lielāka pieeja ASV banku sistēmai un Vašingtonas sniegtajai starptautiskajai palīdzībai.
Decembrī Obama un Kubas prezidents Rauls Kastro negaidīti paziņoja par vēlmi normalizēt attiecības, kas faktiski bija iesaldētas piecas desmitgades.

Līdz šim abu pušu amatpersonas tikušās jau četras reizes, lai pārrunātu nepieciešamos soļus diplomātisko attiecību atjaunošanai.
Lai gan amatpersonas apgalvo, ka sarunās panākts progress, pēc pēdējās tikšanās, kas pagājušajā nedēļā notika Vašingtonā, nekādi konkrēti paziņojumi netika izplatīti. Tagad ASV Valsts departamenta teroristu atbalstītāju sarakstā palikušas vairs tikai Irāna, Sudāna un Sīrija.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl