Komentāri
ASV “superotrdienā” Klintone un Tramps katrs uzvar septiņos štatos
Foto: EPA / LETA

ASV prezidenta priekšvēlēšanas vakar notikušas 11 štatos, – tradicionāli sauktas par “superotrdienu”. Gan republikānis Donalds Tramps, gan demokrātu pārstāve Hilarija Klintone katrs tikuši pie uzvaras septiņos štatos.

Lielajā otrdienā priekšvēlēšanas vienlaicīgi notika 11 ASV štatos. Demokrātu iekšējā cīņā uzvaru septiņos štatos guva bijusī ASV Valsts sekretāre Hilarija Klintone. Viņa uzvarējusi Alabamā, Arkanzasas, Džordžijas, Masačūsetsas, Teksasas, Tenesī un Virdžīnijas štatos. Tas norāda uz Klintone lielo ietekmi valsts dienvidu daļas štatos, kur turklāt liela daļa ir afroamerikāņu izcelsmes vēlētāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņas tuvākais sekotājs demokrātu rindās Bērnijs Sanders uzvaras guvis attiecīgi pārējos 4 štatos: Kolorādo, Oklahomā, Minesotā un Vērmontā. Klintone jau iepriekš, uzrunājot vēlētājus, it īpaši jauniešus, kuri dodas balsot par Sandersu, ir uzsvērusi, ka vienmēr atbalstīšot jauno paaudzi.

Foto

“Es zinu, ka šodien jūs neatbalstāt mani, taču ziniet, ka es vienmēr iestāšos par jums. Es strādāšu smagi, un es būšu prezidente, kura jūsu vajadzības liks valsts prioritāšu saraksta augšgalā,” teic Klintone.

Arī republikāņu nometnē ar uzvarām septiņos no 11 štatiem izcēlās ekscentriskais miljardieris Donalds Tramps. Lai gan pašreiz cīņa notiek starp partijas biedriem, miljardieris, uzrunājot savus vēlētājus, veltīja kritiku Klintonei.

“Jūs zināt, ka mēdzu skatīties Hilarijas uzrunas. Tajās viņa runā tikai par izmaksām, nabadzību un to, ka viss ir slikti un visiem klājas slikti, bet viņa pati ir visu šo problēmu risinājums. Bet viņa taču politikā darbojas tik ilgi, ka visam jau vajadzētu būt kārtībā. Tāpēc neticu, ka kaut kas mainīsies, ja viņa arī pat tiktu ievēlēta,” norāda Tramps.

Trampa tuvākais sekotājs no republikāņu partijas ir Teds Krūzs, kurš uzvarējis divos citos štatos – Oklahomā un Teksasā. Tāpat pie savas pirmās uzvaras kādā no vēlēšanu apgabaliem ASV ir ticis cits republikāņu kandidāts uz prezidenta amatu Marko Rubio.  Viņu atbalstījuši Minesotas štata iedzīvotāji. Rubio lielas cerības liek uz 15. martu, kad priekšvēlēšanas notiks viņa dzimtajā Floridā.

Republikāņu nometnē otrdien cīņa ir notikusi par 600 no nepieciešamajām 4,132 Republikāņu partijas kongresa balsīm, lai iegūtu partijas nomināciju prezidenta amatam. Savukārt demokrātu vidū cīņa bija par 865 balsīm, kas ir vairāk nekā trešdaļa, kas vajadzīga mērķa sasniegšanai.

Lasi vēl