ASV štats masalu uzliesmojuma dēļ grasās bērnu vakcināciju padarīt obligātu, izraisot skeptiķu protestus

14 komentāri
ASV štats masalu uzliesmojuma dēļ grasās bērnu vakcināciju padarīt obligātu, izraisot skeptiķu protestus
Ilustratīvs foto. (REUTERS/SCANPIX)

ASV ziemeļrietumus šoziem piemeklējis sen neredzēts masalu uzliesmojums – ar šo slimību, no kuras iespējams izsargāties vakcinējoties, saslimuši jau vairāk nekā 50 cilvēki. Tādēļ Vašingtonas štats plāno vecākiem bērnu vakcinēšanu noteikt par obligātu pienākumu. Tas izraisījis protestus.

ASV, lai bērns varētu mācīties skolā, viņam jābūt saņēmušam vakcīnas. Līdz šim likums gan ļāva vecākiem atteikties bērnus vakcinēt, pamatojot to ar reliģiskiem vai morāliem apsvērumiem. Šī iemesla dēļ Klarka apgabalā, kur koncentrējies masalu uzliesmojums, nevakcinēti 7% bērnu.

“Mūsdienu pasaules izaicinājums ir tas, ka lielākā daļa cilvēku nav piedzīvojuši šādus uzliesmojumu, un tas viņiem ļauj šaubīties, vai tādas vakcīnas vispār ir vajadzīgas, kaut iemesls tam ir tieši vakcīnu efektivitāte,” uzskata Virdžīnijas štata veselības ministrs Dr. Džons Vīsmans.

Tādēļ vietējie likumdevēji izlēmuši likuma nepilnību novērst, liekot visiem vecākiem savus bērnus vakcinēt obligāti. Tā sauktās antivakcinētāju kustības pārstāvji sākuši protesta akcijas.

“Es protestēju par iespēja pašam izvēlēties, ko ievadi savā ķermenī, pret to, ka valsts pieprasa vakcinēt bērnus, lai viņi varētu mācīties. Tie ir spaidi, tie ved uz totalitārismu,” uzsver anti-vakcinētāja Lenija Ledbona.

Jāpiebilst, ka skepse pret vakcīnām balstās galvenokārt internetā izplatītos mītos un zināšanu trūkumā.