ASV skolā kārtējā apšaude

0 Komentāru
ASV skolā kārtējā apšaude
Foto: AP/SCANPIX

Bruņots vīrietis vakar iegājis vienā no Oregonas pavalsts vidusskolām un nogalinājis skolēnu. Šāvējs pēcāk arī atrasts miris.

Mediķiem ierodoties notikuma vietā, uzbrucējs arī tika atrasts miris. Likumsargi pagaidām nav atklājuši, vai viņš nogalināts vai izdarījis pašnāvību.

Visdrīzāk, viņš bijis šīs pašas skolas audzēknis un uzbrukumu bija rūpīgi gatavojis – vīrietis bija bruņots ar bisi un ģērbies bruņu vestē, bet galvā viņam bijusi ķivere.

Pēc uzbrukuma evakuācijas laikā likumsargi arestējuši vēl vienu cilvēku ar ieroci, taču ar apšaudi viņam saistības neesot.

Šī bija ceturtā apšaude trīs nedēļu laikā agrāko Mežonīgo rietumu reģionā ASV.

Tikmēr ASV prezidents Baraks Obama, reaģējot uz pēdējo apšaudi, norādījis, ka viņam lielāko vilšanos sagādā sabiedrības nevēlēšanās “spert elementārus soļus, lai nepieļautu, ka ieroči nonāk rokās cilvēkiem, kuri spēj pastrādāt neticamus noziegumus”.

“Mēs esam vienīgā attīstītā valsts uz planētas, kurā šādas lietas notiek,” sacīja Obama. “Patlaban Kongresā nav iespējams panākt vienošanos pat par pamata aizliegumiem, un mums par to būtu jākaunas,” tā ASV prezidents.

Obama pieminēja Austrālijas piemēru, kur pirms vairākiem gadiem arī notika traģiska apšaude. Austrālija toreiz samērā ātri nolēma ieviest ļoti stingrus ieroču iegādes un lietošanas nosacījumus. Kopš tā laika šādas lielas apšaudes valstī nav bijušas.

0 Komentāru