ASV senatori aicina izraidīt līdz 300 Krievijas diplomātu

0 Komentāru
ASV senatori aicina izraidīt līdz 300 Krievijas diplomātu
REUTERS/SCANPIX

Vadoši ASV senatori aicinājuši ASV apsvērt līdz 300 Krievijas diplomātu izraidīšanu, ja Maskava neizsniegs vairāk vīzu ASV vēstniecībai.

ASV bija protestējušas, kad Maskava 1.augustā aizliedza vēstniecībām algot personālu no Krievijas vai trešajām valstīm, piespiežot Vašingtonu atlaist apmēram 200 vietējos darbiniekus diplomātiskajās misijās Krievijā.

Divi demokrātu un divi republikāņu senatori vēstulē prezidentam Džo Baidenam rakstīja, ka Krievija ilgi uzskaitījusi vietējo personālu, aprēķinot atļauto ASV diplomātu skaitu.

Tā rezultātā tagad ASV ir bāzēti apmēram 400 Krievijas diplomātu, bet Krievijā ir aptuveni 100 ASV diplomātu.

“Šī nesamērība diplomātiskā pārstāvībā ir nepieņemama,” rakstīja senatori, starp kuriem ir Senāta Ārlietu komitejas priekšsēdētājs Bobs Menendess un republikānis Marko Rubio.

“Krievijai vajag izsniegt pietiekami daudz vīzu, lai tuvotos paritātei starp Krievijā dienošo amerikāņu diplomātu skaitu un ASV dienošo Krievijas diplomātu skaitu. Ja šāda rīcība netiks īstenota, mēs aicinām jūs sākt Krievijas diplomātu izraidīšanu, lai panāktu ASV diplomātiskās klātbūtnes paritāti.”

Senatori rakstīja, ka vietējā personāla atlaišana ir traucējusi vēstniecības spējām apmierināt amerikāņu konsulārās vajadzības, kā arī ASV politikas interesēm.

Baidena administrācija aprīlī izraidīja 10 Krievijas diplomātus saistībā ar Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanās un ar kiberuzbrukumu.

Attiecības starp abām valstīm vēl arvien ir saspīlētas, bet tajās ir lielāka stabilitāte, kopš Baidens jūnijā Ženēvā tikās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.
0 Komentāru