ASV sāk bombardēt Sīrijā – raidītas 59 raķetes uz režīma aviobāzi

Komentāri

ASV par 180 grādiem mainījusi savu nostāju Sīrijas jautājumā. Pirmo reizi sešus gadus ilgā pilsoņkara laikā, ASV uzbrukusi Sīrijas armijas bāzēm, praktiski sākot atklātu konfliktu ar Bašara al Asada režīmu.

Pagājušajā nedēļā ASV vēstniece ANO Nikija Heilija norādīja, ka ASV Asada nomaiņu Sīrijas vadībā vairs neizvirza kā prioritāti. Tomēr pēc piedzīvotā traģiskā gāzes uzbrukuma, kurā ASV apsūdz tieši Sīrijas valdību, ASV valsts sekretārs Rekss Tillersons signalizēja, ka Asadam būtu laiks atstāt amatu un ASV sāks izvērst lielu militāru operāciju.

Foto: ASV bombardē režīma aviobāzi

Pirms dažām stundām ASV armija sākusi apjomīgu uzbrukumu, raidot 59 “Tomahawk” raķetes uz Sīrijas gaisa spēku bāzi pie Homsas pilsētas.

Tramps uzrunā pēc raķešu palaišanas norādīja, ka šie manevri ir vitāli svarīgi drošībai.

Skaties.lv jau vēstīja, ka Sīrijas konflikts atkal atgādinājis par savu nopietnību, kad gāzes uzbrukumā Idlibas provincē dzīvību zaudējuši jau vismaz 80 cilvēki, bet simtiem apkārtējo saindējušies.

Latvijas ārlietu ministrs atbalsta ASV uzbrukumu

ASV raķešu trieciens Šairatas aviobāzei Sīrijas vidienē bija adekvāts solis, – tā izteicies Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Uzbrukums ir attaisnojams, jo līdz šim  diplomātiskie soļi un sankcijas nav devušas rezultātu, pauda ministrs.

Pasaules reakcija

Kremlis paziņo, ka ASV raķešu uzbrukumi ir “agresija pret suverēnu valsti un starptautisku likumu pārkāpums” un tie ir radījuši būtisku plaisu abu attiecībās.

Irāna nosoda ASV rīcību, Lielbritānija un Austrālija atbalsta.

Izraēlas premjers paziņo, ka pilnībā atbalsta ASV.

Turcija raksturo ASV uzbrukumus kā pozitīvus.

Sīrijas armija paziņo, ka uzbrukumā nogalināti 6 cilvēki

Lasi vēl