ASV saistībā ar uzbrukumu Skripaļam izraidīs 60 krievu spiegus

0 Komentāru
ASV saistībā ar uzbrukumu Skripaļam izraidīs 60 krievu spiegus
Foto: AFP / LETA

ASV saistībā ar uzbrukumu Lielbritānijā bijušam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam izraidīs 60 krievu spiegus.

Kā pavēstīja augsta ranga administrācijas amatpersonas, septiņu dienu laikā 48 “zināmiem izlūkošanas virsniekiem” Krievijas konsulātā Sietlā un 12 Krievijas misijā ANO jāpamet ASV. ASV prezidents Donalds Tramps arī uzdevis slēgt Krievijas konsulātu Sietlā.

Vācija un Polija katra izraidīs pa četriem Krievijas diplomātiem, savukārt Lietuva trīs Krievijas vēstniecības amatpersonas pasludinājusi par nevēlamām personām. Dānija izraidīs divus Krievijas diplomātus.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko paziņojis par 13 krievu diplomātu izraidīšanu.

Eiropas Savienības (ES) un ASV ir vienisprātis, ka uzbrukumu Skripaļam Lielbritānijā, visticamāk, sarīkojusi Krievijas valsts.

Lielbritānija jau izraidījusi 23 Krievija diplomātus, bet Krievija atbildējusi ar šāda pat britu diplomātu skaita izraidīšanu.

Latvija izraida Krievijas vēstniecības otro sekretāru un melnajā sarakstā iekļauj Krievijas kompānijas pārstāvniecības vadītāju Latvijā.

Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija 4.martā Solsberi, Anglijas dienvidrietumos, tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Abi joprojām atrodas slimnīcā kritiskā stāvoklī.

Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu “Novičok”.

Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons parlamentā skaidroja, ka Krievija uzbrukumu sarīkojusi, lai iebiedētu potenciālos pārbēdzējus, kā arī mobilizētu elektorātu pirms prezidenta vēlēšanām.

0 Komentāru