ASV rietumos un Kanādā karstuma vilnis izraisījis vismaz 134 cilvēku nāvi

0 Komentāru
ASV rietumos un Kanādā karstuma vilnis izraisījis vismaz 134 cilvēku nāvi
ZUMAPRESS/SCANPIX

ASV rietumos un Kanādā karstuma vilnis izraisījis vismaz 134 cilvēku nāvi, otrdien paziņoja policija, vēsta ārvalstu mediji.

“The Guardian” ziņo, ka ASV prezidents Džo Baidens ir pievienojies zinātniekiem, vainojot klimata krīzi rekordlielu karstuma viļņu rašanā ASV rietumos un Kanādā, kas izraisījusi vairākus desmitus cilvēku nāvi, sabojājis ceļus, radījis elektroenerģijas padeves pārtraukumus un izraisījis kūlas ugunsgrēkus.

Kanādas amatpersonas ir šokējusi gaisa temperatūras paaugstināšanās, kas otrdien, 29. jūnijā, kādā Britu Kolumbijas štata pilsētā pat sasniedza 49,6 grādus pēc Celsija, trešo dienu pēc kārtas graujot valsts rekordu.

Arī ieilgušais karstuma vilnis ir apdraudējis cilvēku veselību. Lielākajā Vankūveras apgabalā policija paziņojusi, ka trīs dienu karstuma viļņu laikā reģistrēti vismaz 134 nāves gadījumi.

“Mēs nekad neko tādu neesam redzējuši, un tas salauž mūsu sirdi,” sacīja amatpersona. “Lielākā daļa šo gadījumu ir saistīti ar karstumu.”

Otrdienas, 29. jūnija, pēcpusdienā amatpersonas paziņoja, ka policija Vankūveras priekšpilsētā Burnabijā ir konstatēti vairāk nekā 65 pēkšņi nāves gadījumi, kopš piektdien sākās karstuma viļņi, kas izplatījušies visā Klusajā okeānā uz ziemeļrietumiem no Amerikas.

“Liels skaits šo pēkšņu nāves gadījumu ir saistīti ar vecāka gadagājuma cilvēkiem vecumā no 92 līdz 70 gadiem,” sacīja Kanādas Sarejas Karaliskās karaspēka policijas konstebls Sarbjits Sangha. “Jaunākais cilvēks, kas mums bija, ir 44 gadus vecs,” viņš papildināja.

Pirmdien, 28. jūnijā, gaisa temperatūra Vankūveras apgabalā sasniedza mazāk nekā 32°C, taču mitrums ļāva cilvēkiem izjust tuvu 40°C karstumu apgabalos, kas nebija ūdens tuvumā, ziņo “Environmental Canada”.

Reaģējot uz simtiem ar karstumu saistītu zvanu visā pilsētā, policija lūdza sabiedrību zvanīt pa tālruni 911 tikai ārkārtas gadījumos, jo karstuma izraisītu nāves gadījumu dēļ bija iztukšoti frontes resursi un operatīvie dienesti nevarēja tūlītēji reaģēt.

Amatpersonas baidās, ka bojāgājušo skaits palielināsies, jo tiek ziņots par vairākiem gadījumiem no citām kopienām visā provincē.

Britu Kolumbijas premjerministra Džona Horgana komentāri izraisīja kritiku pēc tam, kad viņam jautāja, vai province ir pietiekami rīkojusies, lai brīdinātu iedzīvotājus par bīstamo svelmi.

0 Komentāru