ASV rīcība ir vēršanās pret partneriem, uzskata Eiropas Parlaments

0 Komentāru

ASV un Eiropas nesaskaņas par alumīnija un tērauda muitas tarifiem, kas nodēvētas jau par tirdzniecības karu, – apspriestas Eiropas Parlamentā.

Eiropas politiķi aicina ASV izvairīties no cīņas ar sabiedrotajiem.

Donalda Trampa parakstītais rīkojums par muitas tarifu piemērošanu alumīnijam un tēraudam raisījis pamatīgu saspīlējumu Eiropas Savienības un ASV starpā. Kāda būs tālākā ASV un Eiropas Savienības tirdzniecības nākotne? Šis ir jautājums, kas šobrīd atrodas Eiropas valstu dienaskārtības augšgalā un tiek raksturots kā “spļāviens sejā sabiedrotajiem”.

Eiropas Savienības lielākās ekonomikas Vācijas valdošās partijas deputāts LNT Ziņām pauž uzskatu, ka ASV prezidenta paziņojums ne tikai draud iesaldēt pasaules tirdzniecības saites, bet apdraud starptautisko drošību kopumā.

Reimers Bēge
EP deputāts (Vācijas “SDP”)

Es uzskatu, ka šis ir jautājums ne tikai par tarifiem, bet jautājums par nacionālo drošību, atvainojiet, bet mēs skaitāmies drošības partneri. Tas ir skaidrs brīdinājums starptautiskajai tirdzniecībai. Tas atstās negatīvas sekas ne tikai uz Eiropu, bet arī uz ASV.

Bažas par strīda eskalāciju ir arī līdz šim Trampam draudzīgajiem Vācijas sociāldemokrātiem.

Jenss Geiers
EP deputāts (Vācijas “CDU”)

Es domāju, ka ASV prezidentam noteikti ir kāda ideja, kā veidot tālākās starptautiskās attiecības, un ir atbildīgs par to, ko ir solījis saviem vēlētājiem – padarīt Ameriku varenu. Tas, ar ko viņš riskē, ir tirdzniecības karš, un šeit nebūs uzvarētāju vai zaudētāju, zaudēsim mēs visi.

Tikmēr Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks pauž uzskatu, ka šis konflikts izveidos situāciju, kurā galvenie ieguvēji būs Ķīna un Krievija. Pēc viņa vārdiem, “Baltā nama uzsāktā bīstamā spēle sašķeļ sabiedrotos, nostādot to vienu pret otru”.

Artis Pabriks
EP deputāts (Vienotība)

Šāda veida karš starp sabiedrotajiem – viņš ir neauglīgs un tikai vājina Rietumus. Pirmām kārtām, tas nav tikai pa tarifiem, tas ir par esošās, starptautiskās sistēmas noārdīšanu. Mēs liksim pretī kaut kādus citus tarifus, viņi piedāvās vēl kaut ko citu un beigu beigās tas būs aci pret aci un zobs pret zobu. Ieguvēji šeit būtu trešie – Krievija, Ķīna.

Tam piekrīt arī eiroparlamentārietis Krišjānis Kariņš. Viņš norāda, – gadījumā, ja ASV tiešām pieturēsies pie muitas tarifu piemērošanas, – tiks sagrautas vairāk nekā 70 gadu senas tirdzniecības ķēdes visā pasaulē.

Krišjānis Kariņš
EP deputāts (Vienotība)

Viņš varētu iegāzt ne tikai ASV un Eiropu, bet visu pasauli, un ievilkt ļoti sliktā ekonomiskā spirālē. Tāpēc ir ļoti jācer, ka tomēr tas veselais saprāts uzvarēs.

Eiropas Savienība jau ir izveidojusi ASV produktu sarakstu, pret kuriem tā vērstu pretpasākumus, ja Eiropas eksportu ietekmētu minētie tarifi. Tiesa, ar atbildes soļiem Eiropa nesteidz draudēt.

Jāpiebilst, ka Eiropas Savienība ik gadu eksportē uz ASV tēraudu apmēram piecu miljardu eiro vērtībā un alumīniju apmēram miljarda eiro vērtībā. Eiropas Komisija lēš, ka tarifi Eiropai izmaksātu apmēram 2,8 miljardus eiro.
0 Komentāru