ASV raķešu uzlidojumā nogalināti 6 cilvēki, vairāki ievainoti

1 komentārs

Saskaņā ar Sīrijas sniegto informāciju, ASV raķešu uzbrukumā Sīrijas aviobāzei nogalināti vismaz seši cilvēki un vēl vairāki ir ievainoti, ziņo “Associated Press”.

Jau ziņojām, ka ASV par 180 grādiem mainījusi savu nostāju Sīrijas jautājumā. Pirmo reizi sešus gadus ilgā pilsoņkara laikā, ASV uzbrukusi Sīrijas armijas bāzēm, praktiski sākot atklātu konfliktu ar Bašara al Asada režīmu.

Pagājušajā nedēļā ASV vēstniece ANO Nikija Heilija norādīja, ka ASV Asada nomaiņu Sīrijas vadībā vairs neizvirza kā prioritāti. Tomēr pēc piedzīvotā traģiskā gāzes uzbrukuma, kurā ASV apsūdz tieši Sīrijas valdību, ASV valsts sekretārs Rekss Tillersons signalizēja, ka Asadam būtu laiks atstāt amatu un ASV sāks izvērst lielu militāru operāciju.

Foto: ASV bombardē režīma aviobāzi

Pasaules reakcija

Kremlis paziņo, ka ASV raķešu uzbrukumi ir “agresija pret suverēnu valsti un starptautisku likumu pārkāpums” un tie ir radījuši būtisku plaisu abu attiecībās.

Irāna nosoda ASV rīcību, Lielbritānija un Austrālija atbalsta.

Izraēlas premjers paziņo, ka pilnībā atbalsta ASV.

Turcija raksturo ASV uzbrukumus kā pozitīvus.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl