Komentāri
ASV privātajai raķetei neizdodas veiksmīgi atgriezties uz Zemes
(Foto: AP)

ASV uzņēmuma SpaceX raķetei Falcon 9, kas orbītā sestdien nogādāja kravas kuģi Dragon, nav izdevies veiksmīgi atgriezties uz Zemes.

SpaceX vadītājs Īlons Masks tviterī pavēstījis, ka raķetes piezemēšanās bijusi smaga.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš vēlāk piebilda, ka pati raķete nav stipri cietusi, taču nāksies nomainīt daļu atbalsta mehānismu. Tumsas un miglas dēļ raķetes nolaišanās videoattēls nav bijis kvalitatīvs, tāpēc pilnīgi novērtēt tās piezemēšanās sekas pagaidām vēl nav iespējams, norādīja Masks.

Bija paredzēts, ka pēc kosmosa kuģa nogādāšanas orbītā, nesējraķetes pirmā pakāpe atkal atgriezīsies uz Zemes, nolaižoties uz īpašas platformas Atlantijas okeānā.

Ja šīs eksperiments būtu izdevies, tas ļautu nesējraķetes turpmāk izmantot vairākkārtīgi, tādējādi ievērojami samazinot izmaksas.

Iespēja atkārtoti izmantot raķetes radītu apvērsumu pašreizējā raķešu industrijā. Iepriekš Masks apgalvoja, ka tas ļautu samazināt izmaksas līdz vienai simtdaļai no pašreizējiem tēriņiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl