Komentāri
ASV prezidenta vēlēšanu debatēs tiek celti gaisā seksa skandāli un izvarošanas
REUTERS/SCANPIX

Pasaules uzmanība pagājušajā naktī bija piesaistīta – ASV prezidenta amata kandidātu – Hilarijas Klintones un Donalda Trampa – otrajām televīzijas debatēm. Šīs debates no iepriekšējām atšķīrās ar to, ka jautājumi, kas tika uzdoti abiem kandidātiem, bija auditorijas vai ASV iedzīvotāju iesūtīti.

Lieki piebilst, ka tajās abi kandidāti apmainījās ar pārmetumiem un skaļiem paziņojumiem. Ņemot vērā nesen izskanējušos skandālus, kuros iesaistīts republikāņu kandidāts, Klintone viņam pārmeta attieksmi pret sievietēm. Tramps atvainojās par saviem izteikumiem, bet debatēs izmantoja iespēju piesaukt Klintones vīra skandālus. Viņš paziņoja, ka tas, ko savas prezidentūras laikā izdarījis Bils Klintons, ir nepiedodama rīcība.

“Es nelepojos ar to, ko esmu teicis. Bet tas, ko ar sievietēm ir izdarījis Bils Klintons, ir kaut kas nebijis politikas vēsturē. Bils Klintons ir izmantojis sievieti, bet Hilarija Klintone ir draudējusi šīm pašām sievietēm. Viena no viņām – ļoti jauka sieviete – tika izvarota, kad viņai bija tikai 12 gadu, bet viņi par to smējās,” pauda Tramps.

Klintone gan šādus apgalvojumus sauc par nepatiesiem. Asas diskusijas izvērtās arī par terorismu, nelegālo imigrāciju, Sīrijas bēgļiem un musulmaņiem, kuriem Tramps iepriekš aicināja liegt iespēju iebraukt ASV. Klintone Trampa izteikumus nosodīja un pauda uzskatu, ka ikviens ASV ir tiesīgs justies labi.

“Šī ir dāvana Islāma valsts teroristiem. Mums nav jākaro ar islāmu. Tā ir kļūda, kas spēlē teroristu labā. Es gribu, lai šajā valstī visi cilvēki ir laipni gaidīti,” sacīja Klintone.

Tāpat asas diskusijas izvērtās par  plaši apspriesto Klintones e-pasta ziņojumu dzēšanu un nekustamo īpašumu magnāta Trampa nevēlēšanos publiskot savu nodokļu deklarāciju.

Foto: ASV prezidenta vēlēšanu debates

Lasi vēl