ASV prezidenta vēlēšanas: līderpozīcijās izvirzījies Tramps, liecina jaunāko aptauju dati

Pievienot komentāru
ASV prezidenta vēlēšanas: līderpozīcijās izvirzījies Tramps, liecina jaunāko aptauju dati
AFP/Scanpix

Bijusī ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone oficiāli nominēta kā Demokrātu partijas prezidenta amata kandidāte. Klintone ir pirmā sieviete ASV vēsturē, kura no Demokrātu partijas virzīta Baltā nama saimnieka amatam.

Aizvadītajā naktī notikušajā Demokrātu partijas konventā risinājās formāls balsojums, lai izvirzītu prezidenta amata kandidātu, kurš novembrī gaidāmajās vēlēšanās sacentīsies ar Republikāņu līderi Donaldu Trampu. Konventā piedalījās arī vairums otra Demokrātu kandidāta Bērnija Sandersa atbalstītāju, taču Klintone ieguva nepieciešamo balsu pārsvaru, uzvaras nodrošināšanai.

Jaunā demokrātu kandidāte vēl sniegs savu gala uzrunu, jo šobrīd atrodas Ņujorkā. Uzstājoties citā pasākumā, Klintone norādījusi, ka nekad neatbalstīs tos, kuri izrāda pārgalvību, augstprātību un draudzējas ar diktatoriem, tā netieši izsakoties par savu sāncensi Donaldu Trampu.

”Es nesaprotu cilvēkus, kuri nomelno mūsu valsti, nesaprotu tos, kuri uzskata, ka ASV piedzīvo lejupslīdi un ka mēs jau tagad neesam pati labākā valsts, kas jebkad pastāvējusi uz zemes virsas. Ja jūs vēlaties kādu, kurš vienmēr novels vainu uz citiem un kultivēs bailes, tad es neesmu jūsu kandidāte!” norādīja Klintone.

Tikmēr ar emocionālu uzrunu konventā uzstājās arī Klintones vīrs, bijušais ASV prezidents Bils Klintons. Viņš aicināja partiju apvienoties un paust atbalstu Klintonei, vēršot uzmanību arī uz vairākiem trūkumiem viņas Republikāņu konkurenta izteikumos un nostājā pret imigrantiem, un cilvēktiesībām.

“Hilarija ir unikāla un augsti kvalificēta, lai izmantotu visas iespējas un samazinātu riskus, kuri mūsu valstij draud. Viņa ir labākā pārmaiņu radītāja, ko es jebkad esmu pazinis!” norāda ASV eksprezidents Bils Klintons.

Arī Klintones bijušais sāncensis Sanderss aicināja savus atbalstītājus novembrī balsot par viņu. Par to gan viņš izpelnījies kritiku, jo daļai demokrātu atbalstītāju Klintones kandidatūra nav pieņemama, lielā mērā pateicoties konfidenciālo e-pastu skandālam, kurā pēc izmeklēšanas viņai netika piemērots sods.

”Mēs esam bijuši kolēģi Senātā – viņa ir nelokāma bērnu, sieviešu un invalīdu aizstāve. Hilarija Klintone būs lieliska prezidente, un esmu lepns šodien paust viņai atbalstu!” ASV Vermontas štata senators Bērnijs Sanderss.

Tikmēr pēdējie aptauju dati par vēlētāju atbalstu abiem prezidenta amata kandidātiem vēsta par nelielu Donalda Trampa izvirzīšanos līderpozīcijā. Atbalsts viņam audzis pēc Republikāņu nacionālā konventa pagājušajās nedēļas sākumā.