ASV pret Krieviju nosaka kārtējās sankcijas; Krievija gatavojas atbildes pasākumiem

5 komentāri
ASV pret Krieviju nosaka kārtējās sankcijas; Krievija gatavojas atbildes pasākumiem
Foto: AP/Scanpix

Par spīti ASV prezidenta Donalda Trampa īpašajām attiecībām ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, ASV administrācija paziņojusi, ka pret Maskavu tiek ieviestas jaunas sankcijas.

Pēc 16. jūlijā Helsinkos rīkotās tikšanās Tramps un Putins izteicās, ka abu valstu attiecībās iespējams atkusnis, sankciju karš abu valstu starpā gan uzņem jaunus apgriezienus.

Vašingtona pavēstījusi, ka jau augusta beigās Krievijai noteiks jaunas sankcijas par nervus paralizējošās vielas “Novičok” izmantošanu martā Lielbritānijā notikušajā uzbrukumā Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai. Tuvāku informāciju par sankciju raksturu Valsts departaments šobrīd neatklāj, vien norāda, ka tās noteiktas atbilstoši ASV ķīmisko ieroču likumam.

Tikmēr Krievija ceturtdien spērusi atbildes soli un pavēstījusi, ka atbildi parādā nepaliks.

Marija Zaharova
Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre

Tā vietā, lai meklētu ceļus attiecību uzlabošanai, kā tas tika apspriests samitā Helsinkos, ASV administrācija visus spēkus velta, lai situāciju vēl vairāk sarežģītu. Tie, kas stāv aiz Skripaļa lietas izvēršanas, šo tēmu izmanto kā instrumentu Krievijas dēmonizācijai.

Tikmēr ASV paziņojums par jaunām sankcijām izraisījis Krievijas rubļa vērtības kritumu līdz zemākajam līmenim pēdējo gandrīz divu gadu laikā, kā arī samazinājusies Krievijai valstij piederošās “Sberbank” akciju vērtība.

5 komentāri