Komentāri

Amerikā liela rezonanse par kārtējo apšaudi. Kāds uzbrucējs nogalinājis četrus cilvēkus un sociālajos tīklos aicinājis sasparoties arī citus, kā viņš pats saka, “melnos karotājus”. Aizdomās turamais aizturēts un policijai ir aizdomas, ka šajā gadījumā patiešām ir darīšana ar rasu naida izraisītu noziegumu.

Kalifornijas apšaude notiek vien dažas dienas pēc tam, kad jau ziņots par slepkavību “Facebook” tiešsaistē. Kāds 37 gadus vecs vīrietis Ohaio štatā nošāva nejaušu sirmgalvi, un video vairākas stundas “griezās” sociālajos tīklos. Par informāciju, kas palīdzētu slepkavu notvert, policija piesolīja 50 000 dolāru lielu atlīdzību. Vakar tai izdevās nākt viņam uz pēdām, un vīrietis automašīnā nošāvās.

Tagad Kalifornijas štatā kāds cits līdzīga vecuma, 39 gadus vecs melnādainais, mērķtiecīgi šāvis uz baltajiem. Pagājušajā nedēļā jau nogalinājis kādu apsargu, bet vakar nošāvis vienu vīrieti automašīnā, vienu – uz ielas ar tīkliņiem rokā un trešo – stāvlaukumā. Pa ceļam sastaptos latīņamerikāņus viņš pasaudzējis.

“Esam izpētījuši slepkavas profilu sociālajos tīklos. Viņš rakstījis, ka viņam nepatīk baltādainie cilvēki un valdība. Par laimi, esam viņu aizturējuši. Viņu apsūdzēs četrās slepkavībās un vienā vai divos slepkavības mēģinājumos,” teic policijas pārstāvis Džerijs Daijers.

Savu vainu vīrietis ne vien nenoliedz, bet pat apstiprina, ka viņam tiešām riebjas baltādainie. Viņš aicinājis arī citus tā sauktos “melnos karotājus” aktivizēties. Nozieguma vietā viņš pat izsaucies “Allahu Akbar” jeb “Allāhs ir dižens”, bet noziegums netiek uzskatīts par teroraktu, bet gan rasu naidu.

 

Lasi vēl