ASV pirmais pāris žilbina Obamas pēdējās Baltā nama vakariņās

Komentāri
ASV pirmais pāris žilbina Obamas pēdējās Baltā nama vakariņās
Foto: LETA /AFP

Ar grezniem tērpiem un gardiem ēdieniem, taču, kas svarīgāk – ar zīmīgu politisku vēstījumu ASV prezidents Baraks Obama aizvadījis savas pēdējās oficiālās vakariņas Baltajā namā, uz kurām kā goda viesis bija ielūgts neviens cits kā Itālijas premjerministrs. Eksperti spriež, ka šādi aizejošais prezidents cenšas nodrošināt varas pēctecību arī otrpus okeānam.

Sarkano paklāju itāļu premjerpārim Obamas izrullēja jau vakar, pie sevis Baltajā namā viņus uzņemot kā goda viesus. Mateo Renci ar sievu bija ieradušies uz pēdējām prezidenta rīkotajām vakariņām, trīspadsmitajām Obamas astoņu prezidentūras gadu laikā. Politika gan uz brīdi palika lielākas intrigas ēnā – vai Pirmā lēdija svarīgo pasākumu apmeklēs, kā ierasts, mazpazīstamu dizaineru tērpā, vai tomēr paļausies uz itāļu klasiķiem. Un viņa izvēlējās Versači, kas piebalsoja Obamas izvēlētajam itāliskajam vakara ievirzienam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Labvakar visiem! Mišelas un savā vārdā, laipni lūgti Baltajā namā un manas prezidentūras pēdējās vakariņās! Bet, runājot Amerikas itāļa Jogi Berras nemirstīgajiem vārdiem, ”nekas nav beidzies, kamēr tas nav beidzies,” uzrunā teica Baraks Obama, ”Beigu beigās nozīme ir tam, ko būvējam. Tam, ko aiz sevis atstājam. Un tam, kas pastāvēs vēl ilgi pēc mums. Tāpēc ļaujiet man pacelt glāzi par ilgstošo Savienoto valstu un Itālijas sadarbību, par mūsu draugiem Mateo un Agnesi un par amerikāņu un itāļu draudzību, kas palīdzēs mums veidot pasauli nākamajām paaudzēm. Priekā!”

Vakariņām raksturīgajā rotaļīgajā stilā vārds ekskluzīvās 400 viesu publikas priekšā tika dots arī itāļu premjeram, kurš izmantoja iespēju nodemonstrēt, cik tuvās attiecībās ir ar ietekmīgāko pāri pasaulē.

Mateo Renci, Itālijas premjers

Mišela, Tavi tomāti ir lieliski, bet pēc pēdējām nedēļām būšu atklāts – Tavas runas ir labākas nekā Tavi tomāti… Paldies Tev!

Politikas vērotāji šos abpusēji draudzīgos signālus nebūt neuztver kā nejaušus. Itālija ir kļuvusi par ASV galveno sabiedroto šaipus okeānam. Pēc tam, kad Lielbritānija nobalsojusi par izstāšanos no Eiropas Savienības, bet ar Vāciju attiecības atdzisušas noklausīšanās skandāla rezultātā, akcents pārcelts uz Itāliju. Tieši no Sicīlijas amerikāņi arī īsteno uzlidojumus Islāma valstij.

Tāpēc ASV ir ieinteresēta atsaucīgas itāļu varas pēctecībā. Ceļot Renci prestižu ārpolitikā, Obama, visticamāk, cenšas palīdzēt viņam uzvarēt decembra sākumā Itālijā gaidāmajā referendumā par lielāku varas centralizāciju. Ja Renci zaudēs, viņš solījis atkāpties.

Foto

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl