ASV pilsētā ūdensapgādes sistēmā atrod nāvējošu “smadzenes ēdošu baktēriju”

16 komentāri
ASV pilsētā ūdensapgādes sistēmā atrod nāvējošu “smadzenes ēdošu baktēriju”
IMAGO IMAGES / SCANPIX

ASV Teksasas štatā, Leikdžeksonas pilsētas ūdensapgādes sistēmā konstatēts nāvējošs, “smadzeņu ēdošs” mikrobs, vēsta raidorganizācija “BBC”.

Iedzīvotāji brīdināti nelietot ūdeni no ūdens krāniem.

Iepriekš veiktos testos pilsētas ūdensapgādes sistēmā atrasta nāvējošā baktērija “Naegleria Fowleri”, kas zināma arī kā “smadzenes ēdošā amēba”.

Amēba var izraisīt smadzeņu infekciju, kas parasti ir letāla. ASV no 2009. līdz 2018. gadam ziņots par 34 šādiem infekcijas gadījumiem.

Leikdžeksonas pilsētā dzīvo aptuveni 27 000 iedzīvotāju. Varasiestādes brīdinājušas, ka nāvējošā baktērija ir sevišķi bīstama bērniem, senioriem un cilvēkiem ar novājinātu imunitāti.

Amatpersonas paziņojušas, ka šobrīd tiek tīrīta pilsētas ūdensapgādes sistēma. Pēc tam tiks veikti testi, lai pārliecinātos, ka ūdeni var lietot droši.

Pilsētas ūdensapgādes izmeklēšana sākās pēc tam, kad no amēbas izraisītās smadzeņu infekcijas septembra sākumā nomira sešus gadus vecs zēns.

“Naegleria Fowleri” dabiski sastopams saldūdenī, un ir sastopama visā pasaulē. Baktērija cilvēka ķermenī iekļūst caur degunu un pēc tam nonāk smadzenēs.

ASV Slimību kontroles un profilakses centrs norāda, infekciju visbiežāk iespējams iegūt, dodoties peldēt vai nirt. Cilvēki nevar inficēties, dzerot piesārņotu ūdeni. Tāpat centrs uzsver, ka baktērijas izraisīto infekciju nevar nodot no cilvēka uz cilvēku.

Inficētie parasti saskaras ar tādiem simptomiem, kā drudzis, slikta dūša un vemšana, stīvs kakls un galvassāpes. Lielākā daļa mirst nedēļas laikā.