ASV piespriež mūža ieslodzījumu slepkavu pakalpojumu un hakeru inventāra vietnes izstrādātājam

0 Komentāru
ASV piespriež mūža ieslodzījumu slepkavu pakalpojumu un hakeru inventāra vietnes izstrādātājam
Foto LETA

ASV tiesa piektdien piespriedusi mūža ieslodzījumu tīmekļa narkotiku, slepkavu pakalpojumu un hakeru inventāra melnā tirgus – vietnes Silk Road – īpašniekam Viljamam Ulbrihtam.

Federālie aģenti jau 2013.gadā slēdza vietni Silk Road, kas izmantoja privātumu sargājošo tīklu Tor un digitālo valūtu Bitcoin, lai aizsargātu pircēju un pārdevēju identitāti.

31 gadu vecais Ulbrihts, kurš ir pazīstams arī ar pseidonīmu Šausmīgais pirāts Robertss, tika notiesāts ar diviem mūža ieslodzījumiem par narkotiku izplatīšanu un noziedzīgu nodarbi.

Viņam arī piespriesti pieci, 15 un 20 gadi cietumā par kibernoziedzību, viltotu dokumentu kontrabandu un naudas atmazgāšanu.
No 2011.gada janvāra Ulbrihts vadīja tīmekļa tirdzniecības vietu, kur izplatīts heroīns, kokaīns, LSD un metamfetamīns, kā arī hakeru instrumenti – programmas paroļu zagšanai, kā arī datoru lietotāju taustiņsitienu reģistrēšanai.

Ulbrihts Silk Road transakcijas bija padarījis anonīmas, izmantojot datortīklu Tor, kas ir izstrādāts tā, ka ir teju neiespējami identificēt datorus, kuros ir izvietotas tīmekļa vietnes vai arī no kuriem tīmekļa vietnēm ir piekļūts.

Vietni Silk Road ik dienas izmantoja tūkstošiem narkodīleru, lai vairāk nekā 100 000 pircēju izplatītu simtiem kilogramu nelegālo vielu un atmazgātu nelikumīgi nopelnītos miljonus.

Vietne Silk Road no darījumu summām iekasējusi astoņu līdz 15% lielu komisiju, kas kopumā no 1,2 miljardus dolāru lielajām transakcijām bija vismaz 80 miljoni dolāru.

Ulbrihts kontrolējis vietni kā kapteinis, bet viņam bijuši arī vairāki tīmekļa administratori. 2013.gada jūlijā Silk Road bija teju miljons reģistrētu lietotāju, no kuriem trešā daļa bija ASV iedzīvotāji.

0 Komentāru