Komentāri
ASV pieņēmušies spēkā protesti pret melnādainā pusaudža nogalināšanu
FOTO: LETA

Fērgusonas pilsētā, ASV pieņēmušies spēkā protesti pret neapbruņota melnādainā pusaudža nogalināšanu. Nemieriem turpinoties jau 10 dienu sadursmēs ar likumsargiem sašauti divi cilvēki un vēl 31 arestēts.

Pagājušajā naktī policija bija spiesta pielietot granātas un asaru gāzi pret protesta akciju dalībniekiem ASV Misūrī štata Fērgusonas pilsētā.

Policija apgalvo, ka bija spiesta savaldīt pūli, jo viņu virzienā tika raidīti akmeņi, Molotova kokteiļi un ieroču šāviņi. Tās ir nerimstošas iedzīvotāju protesta formas 21 tūkstoša cilvēku nelielajā Fērgusonā jau 10 dienas kopš augusta sākumā kāds baltādainais policists, pārsvarā afroamerikāņu apdzīvotajā pilsētā, nošāva melnādainu pusaudzi.

Policija skaidro, ka nemierus aizraisījušais pusaudzis tika apstādināts saistībā ar nepareizu ielas šķērsošanu. Izraisījies konflikts, kā rezultātā jaunietis sašauts. Nogalinātā pusaudža vecāki uzstāj, ka konflikta pamātā bija viņa ādas krāsa. Pusaudža vecāku nolīgtie patologi pavēstīja, ka puisis sašauts vismaz sešas reizes un divas lodes trāpījušas viņam galvā. ASV prezidents Baraks Obama nemieru dēļ uz brīdi pārtraucis savu atvaļinājumu un īpašā uzrunā paziņojis, ka nevar nevienu pusi tiesāt pirms šajā lietā nav noslēgusies izmeklēšana.

Ilgstošos nemierus, ko izraisīja jaunieša nogalināšana – nav spējusi mazināt arī nesen pilsētā ieradusies nacionālā gvarde, ko piesaistīja palīdzēt vietējiem policijas spēkiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl