ASV pieņēmušies spēkā protesti pret melnādainā pusaudža nogalināšanu

Komentāri
ASV pieņēmušies spēkā protesti pret melnādainā pusaudža nogalināšanu
FOTO: LETA

Fērgusonas pilsētā, ASV pieņēmušies spēkā protesti pret neapbruņota melnādainā pusaudža nogalināšanu. Nemieriem turpinoties jau 10 dienu sadursmēs ar likumsargiem sašauti divi cilvēki un vēl 31 arestēts.

Pagājušajā naktī policija bija spiesta pielietot granātas un asaru gāzi pret protesta akciju dalībniekiem ASV Misūrī štata Fērgusonas pilsētā.

Policija apgalvo, ka bija spiesta savaldīt pūli, jo viņu virzienā tika raidīti akmeņi, Molotova kokteiļi un ieroču šāviņi. Tās ir nerimstošas iedzīvotāju protesta formas 21 tūkstoša cilvēku nelielajā Fērgusonā jau 10 dienas kopš augusta sākumā kāds baltādainais policists, pārsvarā afroamerikāņu apdzīvotajā pilsētā, nošāva melnādainu pusaudzi.

Policija skaidro, ka nemierus aizraisījušais pusaudzis tika apstādināts saistībā ar nepareizu ielas šķērsošanu. Izraisījies konflikts, kā rezultātā jaunietis sašauts. Nogalinātā pusaudža vecāki uzstāj, ka konflikta pamātā bija viņa ādas krāsa. Pusaudža vecāku nolīgtie patologi pavēstīja, ka puisis sašauts vismaz sešas reizes un divas lodes trāpījušas viņam galvā. ASV prezidents Baraks Obama nemieru dēļ uz brīdi pārtraucis savu atvaļinājumu un īpašā uzrunā paziņojis, ka nevar nevienu pusi tiesāt pirms šajā lietā nav noslēgusies izmeklēšana.

Ilgstošos nemierus, ko izraisīja jaunieša nogalināšana – nav spējusi mazināt arī nesen pilsētā ieradusies nacionālā gvarde, ko piesaistīja palīdzēt vietējiem policijas spēkiem.

Lasi vēl