ASV piemin skolas apšaudē 10 bojāgājušos

0 Komentāru
ASV piemin skolas apšaudē 10 bojāgājušos
Foto: Reuters / LETA

Piemiņas pasākums svētdien pulcējis upuru tuviniekus un tos, kas pārdzīvojuši iepriekšējā dienā Teksasas štata Santafē vidusskolā notikušo slaktiņu, kurā tika nonāvēti 10 cilvēki, bet vēl tikpat – ievainoti.

Piektdien ap pusdienlaiku 17 gadus vecs uzbrucējs ienācis skolā un ar tēvam piederošo šauteni un revolveri sācis raidīt lodes uz saviem skolas biedriem un skolotājiem.

Liecinieki stāsta, ka šāvējs savus upurus izvēlējies un nav tēmējis uz tiem cilvēkiem, kuri viņam patīk.

Dimitrios Pagourcis uguni uz saviem skolasbiedriem atklāja ap plkst. 8 zīmēšanas nodarbības laikā. Likumsargi netālu no skolas atrada arī spridzekļus.

Ieraksti uzbrucēja dienasgrāmatā liecina, ka viņš pēc apšaudes plānojis izdarīt pašnāvību. Tomēr tam nepietika drosmes un viņš padevās. Šāvējs bijis kluss puisis, kurš ikdienā ģērbies melnā lietusmētelī un zābakos, tomēr viņš neesot bijis izstumtais. Skolā jaunietim bijušas labas atzīmes, viņš bijis aktīvs vietējās grieķu pareizticīgo baznīcas deju pulciņa biedrs un spēlējis skolas futbola komandā.

Jāpiebilst, ka konservatīvajā Teksasas štatā ir vieni no visvaļīgākajiem ieroču glabāšanas likumiem visās ASV. Šajā gadījumā šāvējs ieročus bija vienkārši paņēmis no sava tēva kolekcijas, kura viņam piederēja pilnīgi legāli. ASV prezidents Donalds Tramps paudis līdzjūtību upuru ģimenēm, un solīja nākamnedēļ sasaukt savas “ieroču drošības” komisijas sēdi, lai lemtu, vai tomēr kaut kas nebūtu maināms likumdošanā. Jāsaka, šādas apspriedes notiek pēc katra slaktiņa kādā Amerikas skolā, bet izlēmīga rīcība nekad neseko.

Piemiņas pasākumā Teksasas gubernators Gregs Abots uzsvēra, ka šoreiz uzbrucējs nav bijis policijas redzeslokā. Arī viņa sociālo tīklu profilos vai uzvedībā nav bijuši novēroti kādi signāli par vēlmi sarīkot asiņaino slaktiņu.

0 Komentāru