Komentāri

ASV prezidents Donalds Tramps pildījis vienu no saviem solījumiem – izstrādāta jaunā veselības aprūpes programma, kas nomainīs pirms septiņiem gadiem pieņemto Baraka Obamas izveidoto – tā saukto “Obamacare”. ASV Kongresa apakšpalāta likumprojektu pieņēma, lai gan to pavada kritika par maznodrošināto amerikāņu diskrimināciju.

Konservatīvo republikāņu izstrādāto likumprojektu par jaunas veselības aprūpes programmas ieviešanu ASV Kongresa Pārstāvju palāta pieņēma ar nelielu balsu pārsvaru – ar 215 balsīm “par” un 213 “pret”. Tramps to raksturoja kā uzvaru un pasludināja sava priekšteča Baraka Obamas laikā pieņemto par noslēgtu.

“Ceļš vēl turpinās, bet mēs to izdarīsim. Mums būs lieliska, lieliska veselības aprūpes ikvienam mūsu valstī. Mums ir neticama, neticama valsts. Gribu pateikties pateikties visiem, kas stāv aiz manis. Paldies,” sacīja Tramps.

“Obamacare” jeb Pieejamas aprūpes likums noteica, ka veselības apdrošināšana ir obligāta, piedāvāja pabalstus miljoniem cilvēku polises iegādei, pieprasīja apdrošināšanas polisēm segt plašu pakalpojumu klāstu un neļāva apdrošināšanas kompānijām liegt polisi cilvēkiem ar jau esošām veselības problēmām.

Nule pieņemtais likumprojekts ļaus štatiem atteikties no prasības, ka apdrošinātājiem jāiekasē vienādas apdrošināšanas prēmijas no bagātniekiem un cilvēkiem ar nepieciešamību pēc dārgākiem medicīnas pakalpojumiem. Tomēr iecerēts piedāvāt finansiālu atbalstu mazturīgajiem. Jauno programmu kritizē demokrāti, sakot, ka tā atstās miljoniem amerikāņu bez veselības aprūpes.

“Šis likumprojekts nav humāns, jo tas tas pieļauj mūsu sabiedrības neaizsargātākās daļas diskrimināciju,” teic demokrātu pārstāvis Džeimss Klaiborns.

Likumprojekts tiks nosūtīts Kongresa Senātam, kur tā pieņemšana gan ir maz ticama. Likumprojekta izskatīšana Senātā jāatbalsta vismaz 60 senatoriem, bet demokrāti var nobloķēt likumprojekta virzību.

Lasi vēl