ASV Pārstāvju palāta balsojumā oficiāli noformē impīčmenta izmeklēšanu pret prezidentu Donaldu Trampu

2 komentāri
ASV Pārstāvju palāta balsojumā oficiāli noformē impīčmenta izmeklēšanu pret prezidentu Donaldu Trampu
SIPA PRESS / SCANPIX

Lieli jaunumi ASV politikā. Demokrātu kontrolētā Pārstāvju palāta ceturtdien pieņēma rezolūciju, oficiāli noformējot impīčmenta izmeklēšanu pret Baltā nama saimnieku Donaldu Trampu.

Pārstāvju palātas Izlūkošanas komitejas sēdes turpmāk būs atklātas. Vienlaikus rezolūcija vājina Trampa argumentus, ka Pārstāvju palātā nav bijis oficiāla balsojuma saistībā ar impīčmentu, tāpēc prezidenta administrācija ar izmeklēšanu nesadarbojas.

“Šī ir skumja diena. Šī skumja diena, jo neviens jau nenāk uz Kongresu ar mērķi par prezidenta impīčmentu. Neviens! Mēs šeit nākam, lai darītu savu darbu – padarītu nākotni labāku mūsu bērniem un Amerikai kopumā. Mēs esam devuši zvērestu aizstāvēt Konstitūciju, tāpēc nevaram ignorēt prezidenta rīcību,” sacīja Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi.

Atgādinām, ka šī izmeklēšana ir par Trampa telefonsarunu ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski. Tajā Baltā nama saimnieks aicināja Zelenski sākt izmeklēšanu par sava politiskā sāncenša dēla darbībām Ukrainā.

Pēc ceturtdienas balsojuma Tramps sociālajā vietnē “Twitter” ierakstīja, ka pret viņu sāktas lielākās raganu medības Amerikas vēsturē.

2 komentāri