ASV notiek elektoru balsojums, kurā Donaldu Trampu iecerēts apstiprināt prezidenta amatā

Komentāri

ASV elektoru kolēģijas locekļi šodien balsos par to, vai vēlēšanās uzvarējušais Donalds Tramps ir tiesīgs kļūt par nākamo Amerikas prezidentu. Parasti – šo balsojumu uzskata vien par formalitāti, taču šoreiz ap to ir sacelta pamatīga ažiotāža, jo atsevišķi republikāņu elektori paziņojuši, ka balsos pretēji iepriekš izteiktajai vēlētāju gribai.

ASV prezidenta vēlēšanu sistēma ir visai specifiska, un vēlēšanu dienā amerikāņi patiesībā nobalsoja par elektoriem, nevis pašiem Baltā nama kandidātiem – Trampu vai Klintoni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šāda sistēma savulaik radusies kā kompromiss starp Kongresu un iedzīvotājiem, lai dotu iespēju tautai vēlēt valsts vadītāju. Elektori lielākoties ir amatpersonas vai partiju funkcionāri, kuri vārdi plašākai sabiedrībai nav zināmi un kuri pārstāv Republikāņu vai Demokrātu partijas.

Prezidenta vēlēšanās Tramps ieguva 306, bet Klintone – 232 elektoru balsis, lai uzvarētu  – kandidātam ir jāsaņem vismaz  – 270.

Ļoti retos gadījumos elektori balso pretēji savu vēlētāju gribai un līdz šim kolēģijas balsojums nekad nav mainījis prezidenta vēlēšanu iznākumu.

Taču šoreiz, īpaši ņemot vērā skandālu par iespējamo Krievijas hakeru iejaukšanos vēlēšanu rezultātos, nav izslēgts, ka kāds no kolēģijas locekļiem tomēr neatbalstīs Trampa apstiprināšanu amatā. Elektoru kolēģijas balsojums atklāts gan tiks vien 6. janvārī.

Neraugoties uz spekulācijām, sagaidāms, ka Donalds Tramps tiks apstiprināts amatā.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl