ASV notiek elektoru balsojums, kurā Donaldu Trampu iecerēts apstiprināt prezidenta amatā

Komentāri

ASV elektoru kolēģijas locekļi šodien balsos par to, vai vēlēšanās uzvarējušais Donalds Tramps ir tiesīgs kļūt par nākamo Amerikas prezidentu. Parasti – šo balsojumu uzskata vien par formalitāti, taču šoreiz ap to ir sacelta pamatīga ažiotāža, jo atsevišķi republikāņu elektori paziņojuši, ka balsos pretēji iepriekš izteiktajai vēlētāju gribai.

ASV prezidenta vēlēšanu sistēma ir visai specifiska, un vēlēšanu dienā amerikāņi patiesībā nobalsoja par elektoriem, nevis pašiem Baltā nama kandidātiem – Trampu vai Klintoni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šāda sistēma savulaik radusies kā kompromiss starp Kongresu un iedzīvotājiem, lai dotu iespēju tautai vēlēt valsts vadītāju. Elektori lielākoties ir amatpersonas vai partiju funkcionāri, kuri vārdi plašākai sabiedrībai nav zināmi un kuri pārstāv Republikāņu vai Demokrātu partijas.

Prezidenta vēlēšanās Tramps ieguva 306, bet Klintone – 232 elektoru balsis, lai uzvarētu  – kandidātam ir jāsaņem vismaz  – 270.

Ļoti retos gadījumos elektori balso pretēji savu vēlētāju gribai un līdz šim kolēģijas balsojums nekad nav mainījis prezidenta vēlēšanu iznākumu.

Taču šoreiz, īpaši ņemot vērā skandālu par iespējamo Krievijas hakeru iejaukšanos vēlēšanu rezultātos, nav izslēgts, ka kāds no kolēģijas locekļiem tomēr neatbalstīs Trampa apstiprināšanu amatā. Elektoru kolēģijas balsojums atklāts gan tiks vien 6. janvārī.

Neraugoties uz spekulācijām, sagaidāms, ka Donalds Tramps tiks apstiprināts amatā.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl