ASV noteikusi jaunas sankcijas pret Kubu

0 Komentāru
ASV noteikusi jaunas sankcijas pret Kubu
AFP / SCANPIX

Savienotās Valstis pastiprinājušas sankcijas pret Kubu, ierobežojumus attiecinot arī uz uzņēmumu, kas nodrošina naudas pārskaitījumus uz komunistu pārvaldīto salu, pirmdien paziņojis ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.

Kubas armijas kontrolētais uzņēmums Amerikas Starptautiskie pakalpojumi (AIS) nodarbojas ar naudas pārskaitījumiem no ārvalstīm uz Kubu, un saskaņā ar jaunajiem noteikumiem neviens, kas atrodas ASV jurisdikcijā, no otrdienas nedrīkst ar to sadarboties.

2017.gadā ASV Valsts departaments publicēja sarakstu ar 180 uzņēmumiem, kas saskaņā ar Vašingtonas ieskatiem apkalpo Kubas armiju, slepenos dienestus un citas drošības iestādes un ar kuriem aizliegta sadarbība.

“Ļaudīm jābūt iespējai saņemt naudu no viņu ģimenes locekļiem ārvalstīs, nepiepildot savu apspiedēju kabatas,” norādīja Pompeo, skaidrojot AIS iekļaušanu “melnajā sarakstā”.

“Kubas tauta pelnījusi dzīvot brīvībā un ar pašcieņu, izvēlēties savus vadītājus un uzturēt sevi un savus tuviniekus,” uzsvēra valsts sekretārs.

ASV prezidents Donalds Tramps atteicies no sava priekšteča Baraka Obamas mēģinājumiem normalizēt attiecības ar komunistu jūgā esošo Kubu.

Trampa administrācija ieviesusi virkni jaunu sankciju, lai piespiestu Havanu atteikties no autoritārā Venecuēlas prezidenta Nikolasa Maduro režīma atbalstīšanas.

Vašingtona ierobežojusi arī Kubas apmeklējumus no ASV, kā arī noteikusi 1000 dolāru lielus griestus summām, ko ASV pilsoņi drīkst nosūtīt saviem tuviniekiem Kubā.

0 Komentāru