ASV nosaka sankcijas Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam

Pievienot komentāru
ASV nosaka sankcijas Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam
Foto: AFP / LETA

Vēršoties pret smagiem cilvēktiesību pārkāpumiem Ziemeļkorejā, ASV pirmo reizi vēsturē noteikušas sankcijas valsts līderim.

Kims Čenuns norādīts kā atbildīgais par daudzajiem ārkārtīgi smagiem Ziemeļkorejā īstenotiem cilvēktiesību pārkāpumiem. Noteiktās sankcijas ietver īpašumu un citu aktīvu iesaldēšanu, kā arī liegumu amerikāņu kompānijām sadarboties ar sankcionētajām personām.

“Valdība veic prettiesiskas nogalināšanas un patvaļīgus arestus, kā arī piespriež piespiedu darbu un veic cilvēku spīdzināšanu. Lielākā daļa no tā notiek politiskajās ieslodzījuma vietās, kur tiek turēti 80 līdz 120 tūkstošiem cilvēku, to skaitā bērni,” norāda ASV Valsts departamenta pārstāvis Džons Kirbijs.

Līdz ar Čenunu, sankcijas noteiktas vēl 14 augsta ranga Ziemeļkorejas vadības amatpersonām. Ar šādu soli ASV cer ietekmēt Ziemeļkorejas režīmu gan politiski, gan finansiāli. Tomēr eksperti norāda, ka praktisku apgrūtinājumu sankcijas, visticamāk, neradīs un tās vairāk uzlūkojamas kā ievērojams simbolisks žests.