ASV nevēlas Sīrijas režīma sabrukšanu

Komentāri
ASV nevēlas Sīrijas režīma sabrukšanu
(Foto: LETA)

ASV nevēlas haotisku Sīrijas režīma sabrukšanu, jo tas varētu pavērt ceļu islāma ekstrēmistu nokļūšanai pie varas, piektdien paziņoja ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktors Džons Brenans.

Pēc viņa teiktā, Vašingtonai ir iemesls raizēties par to, kas varētu stāties prezidenta Bašara ala Asada vietā, ņemot vērā džihādistu grupējuma Islāma valsts un citu islāma radikāļu veidojumu nostiprināšanos Sīrijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Runājot Ārlietu padomes pasākumā, Brenans pavēstīja, ka tieši šobrīd vairākās Sīrijas daļās ekstrēmisti gūst panākumus. “Pēdējais, ko mēs gribam pieļaut, ir viņu iesoļošanu Damaskā,” sacīja CIP direktors. “Tāpēc ir svarīgi stiprināt tos spēkus Sīrijas opozīcijā, kas nav ekstrēmisti.”
“Neviens no mums, Krievija, ASV, koalīcija un reģionālās valstis nevēlas redzēt valdības un politisko institūciju sabrukumu Damaskā,” sacīja Brenans.

Sīrijā kopš 2011. gada notiek pilsoņkarš, kurā pret valdību cīnās sašķeltās bruņotās opozīcijas grupējumi un ekstrēmistu organizācijas – tādas kā Islāma valsts un Al Nusra. Atbilstoši ANO datiem kopš karadarbības sākuma Sīrijā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 200 000 cilvēku.
Sīrijas valdība jau no nemieru sākuma uzstāj, ka tai nākas cīnīties nevis ar demokrātijas un brīvības tīkotājiem, bet ar bruņotiem islāma radikāļiem, kas saņem atbalstu no ārvalstu patroniem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl