ASV negrasās atcelt Krievijai piemērotās sankcijas

1 komentārs
ASV negrasās atcelt Krievijai piemērotās sankcijas
Foto: LETA/EPA

ASV jaunā vēstniece ANO Nikija Heilija norāda, ka Amerikas Savienotās Valstis negrasās atcelt Krievijai piemērotās sankcijas, īpaši pēc pēdējo dienu situācijas eskalēšanās Ukrainas konfliktā.

ASV pārstāvji ANO norāda, ka viņus satrauc nedēļas nogalē atsākusies karadarbība Ukrainas austrumos un tā nevarot palikt nepamanīta. Donalda Trampa administrācija par vienu no saviem ārpolitikas mērķiem uzstādījusi attiecību normalizēšanu ar Krieviju, taču tās militārās aktivitātes neļaujot atcelt sankcijas un mazināt spriedzi abu lielvalstu starpā.

“Nepatīkami, ka savā pirmajā uzstāšanās reizē ANO drošības padomē man nākas nosodīt agresīvās Krievijas darbības. Tas ir patiesi nepatīkami, jo gadu gaitā ASV pārstāvjiem to nācies darīt pārāk bieži. Gribam uzlabot attiecības ar Krieviju, taču valsts militārās darbības pieprasa skaidru nosodījumu,” norādīja ASV vēstniece ANO Nikija Heilja.

Kopš svētdienas notiekošā karadarbības eskalācija Avdijivkas pilsētā ir izraisījusi bažas par humāno krīzi, jo apmēram 20 000 cilvēku ir palikuši bez apkures un ūdens ziemas salā.

Putins karadarbības atsākšanā vaino Ukrainas pusi

Tikmēr Krievijas valsts galva Vladimirs Putins vizītē Ungārijā norādījis, ka Ukraina pati atsākusi cīņas Donbasa reģionā.

Krievija un Ukraina apsūdz viena otru karadarbības atsākšanā pagājušās nedēļas nogalē. Cīņās dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 20 cilvēku.

Putins esot pārliecināts, ka situācijas eskalācijā vainojami Ukrainas spēki, tā cerot iegūt ASV materiālu un diplomātisku atbalstu. Avdijivkas pilsētas iedzīvotājiem nu jau gandrīz nedēļu nācies dzīvot pastāvīgās bailēs no kaujas lādiņiem – pamatīgi sabojāta pilsētas infrastruktūra un komunikācijas, līdz ar ko vietējiem nav siltuma, ūdens un elektrības.

Foto: karadarbības skartā Avdijivka Donbasā

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Krievijas valdibas savus noziegumus noliedz vienmēr, Katiņu, šķiet, gadus 50.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl