ASV ”melnajā sarakstā” iekļauj Ukrainas kaujinieku atbalstītājus un Krimas banku

Komentāri
ASV ”melnajā sarakstā” iekļauj Ukrainas kaujinieku atbalstītājus un Krimas banku
FOTO: SCANPIX

ASV trešdien paplašinājušas sankcijas pret prokrieviskajiem kaujiniekiem un viņu atbalstītājiem, iekļaujot ”melnajā sarakstā” 14 personas, kā arī nosakot sankcijas pret Krimas banku un Eirāzijas Jaunatnes savienību, pavēstījusi ASV Finanšu ministrija.

”Melnajā sarakstā” iekļautas vairākas pašpasludinātās Doņeckas tautas republikas amatpersonas, tostarp Aleksandrs Karamans, Oleksandrs Hodakovskis, Jekaterina Gubareva un Romans Ljagins. Sankcijas noteiktas arī pret pērnā gada februārī gāztā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča kādreizējo premjeru Mikolu Azarovu, kādreizējo labklājības ministri Raisu Bogatirevu, kā arī uzņēmēju un politiķi Sergeju Arbuzovu un Krievijas migrācijas dienesta vadītāju Sevastopolē Oļegu Kozjuru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat ”melnajā sarakstā” iekļauts Krievijas politologs, Starptautiskās Eirāzijas kustības līderis Aleksandrs Dugins.

Tiek uzskatīts, ka Krievijas nacionālistu grupējums Eirāzijas Jaunatnes savienība rekrutē kaujiniekus Ukrainas austrumiem. Savukārt agrāk mazpazīstamā Krievijas Nacionālā Komercbanka kļuva par Krimas lielāko banku pēc tam, kad pussalu anektēja Krievija.

Sankcijas paredz visu ”melnajā sarakstā” iekļauto personu un institūciju līdzekļu iesaldēšanu ASV. Tāpat ASV liegts ar šīm personām un institūcijām organizēt jebkādus darījumus. Krimas banku sankcijas izslēdz no globālās finanšu sistēmas, liedzot citām bankām, kuras saistītas ar ASV, tai skaitā lielākajām globālajām bankām, veikt darbības ar tās naudu.

ASV Finanšu ministrija nosaukusi sankcijas par “daļu no nepārtrauktajām pūlēm prasīt atbildību no tiem, kas pārkāpuši Ukrainas suverenitāti un teritoriālo vienotību”.

“Tur ietilpst personas, organizācijas, uzņēmumi un valdības, kas viņus atbalsta,” norādījis ASV Finanšu ministrijas pārstāvis Adams Szubins.

“Ja Krievija turpinās destabilizējošas aktivitātes Ukrainā un pārkāps Minskas vienošanās un to ieviešanas plānu, cena, ko tā maksās, turpinās augt,” sacīja Szubins.

Lasi vēl