Komentāri
ASV ”melnajā sarakstā” iekļauj Ukrainas kaujinieku atbalstītājus un Krimas banku
FOTO: SCANPIX

ASV trešdien paplašinājušas sankcijas pret prokrieviskajiem kaujiniekiem un viņu atbalstītājiem, iekļaujot ”melnajā sarakstā” 14 personas, kā arī nosakot sankcijas pret Krimas banku un Eirāzijas Jaunatnes savienību, pavēstījusi ASV Finanšu ministrija.

”Melnajā sarakstā” iekļautas vairākas pašpasludinātās Doņeckas tautas republikas amatpersonas, tostarp Aleksandrs Karamans, Oleksandrs Hodakovskis, Jekaterina Gubareva un Romans Ljagins. Sankcijas noteiktas arī pret pērnā gada februārī gāztā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča kādreizējo premjeru Mikolu Azarovu, kādreizējo labklājības ministri Raisu Bogatirevu, kā arī uzņēmēju un politiķi Sergeju Arbuzovu un Krievijas migrācijas dienesta vadītāju Sevastopolē Oļegu Kozjuru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat ”melnajā sarakstā” iekļauts Krievijas politologs, Starptautiskās Eirāzijas kustības līderis Aleksandrs Dugins.

Tiek uzskatīts, ka Krievijas nacionālistu grupējums Eirāzijas Jaunatnes savienība rekrutē kaujiniekus Ukrainas austrumiem. Savukārt agrāk mazpazīstamā Krievijas Nacionālā Komercbanka kļuva par Krimas lielāko banku pēc tam, kad pussalu anektēja Krievija.

Sankcijas paredz visu ”melnajā sarakstā” iekļauto personu un institūciju līdzekļu iesaldēšanu ASV. Tāpat ASV liegts ar šīm personām un institūcijām organizēt jebkādus darījumus. Krimas banku sankcijas izslēdz no globālās finanšu sistēmas, liedzot citām bankām, kuras saistītas ar ASV, tai skaitā lielākajām globālajām bankām, veikt darbības ar tās naudu.

ASV Finanšu ministrija nosaukusi sankcijas par “daļu no nepārtrauktajām pūlēm prasīt atbildību no tiem, kas pārkāpuši Ukrainas suverenitāti un teritoriālo vienotību”.

“Tur ietilpst personas, organizācijas, uzņēmumi un valdības, kas viņus atbalsta,” norādījis ASV Finanšu ministrijas pārstāvis Adams Szubins.

“Ja Krievija turpinās destabilizējošas aktivitātes Ukrainā un pārkāps Minskas vienošanās un to ieviešanas plānu, cena, ko tā maksās, turpinās augt,” sacīja Szubins.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl