ASV izstāšanos no Parīzes klimata līguma Eiropa varētu izmantot savā labā

Komentāri

Reaģējot uz Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidenta Donalda Trampa nesen paziņoto, ka ASV izstājas no ANO Parīzes klimata līguma, Eiropas Savienība (ES) paziņojusi, ka neatkarīgi no Vašingtonas iebildēm Eiropa negatavojas pārskatīt šo vienošanos.

Eiroparlamenta deputāti pauž pārliecinošu atbalstu līgumā paredzēto saistību izpildei. Tiek uzskatīts, ka Eiropai šī esot unikāla iespēja kļūt par līderiem pasaulē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

2015. gadā apstiprinātais klimata līgums, kuru tolaik neparakstīja vien tādas valstis kā Sīrija un Nikaragva, tiek uzskatīts par ambiciozāko dokumentu, lai sāktu globālu cīņu ar klimata pārmaiņām. Eiropas Parlamentā ASV lēmums izstāties no Parīzes vienošanās, nemaz netiek uztverts ar pārlieku dramatismu.

Parakstītajā dokumentā valstis apņemas gādāt, lai globālā sasilšana nepārsniegtu divus grādus pēc Celsija skalas, salīdzinājumā ar līmeni, kāds bija pirms rūpnieciskās revolūcijas. Divi grādi ir izšķirošais slieksnis, ko pārkāpjot, pēc zinātnieku domām, globālās sasilšanas visnegatīvākās sekas kļūs nenovēršamas. Eiroparlamenta deputāti un Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers, apspriežot ASV izstāšanos no Parīzes klimata nolīguma, secināja, – tagad pasaule skatās uz Eiropu kā pārmaiņu nesēju.

Tramps paziņojis, ka mēģinās panākt jaunu globālu vienošanos par klimata izmaiņām, taču Eiropas Parlamenta deputāti uzskata, ka atkāpes vairs nav iespējamas.

Tam piekrīt arī deputāts no Latvijas. Šī Eiropai esot iespēja pārņem vadības grožus klimata pārmaiņu jomā, kas jāuztver kā iespēja, nevis zaudējums. Varot sagaidīt pakāpenisku kapitāla ieplūdi Eiropā no Amerikas, jo izstāšanās no līguma ir signāls ASV ražošanas un tehnoloģiju industrijām meklēt noieta tirgu.

Krišjānis Kariņš

Krišjānis Kariņš
Eiropas Parlamenta deputāts (Vienotība)

Runa ir par nākotnes darbavietām, par nākotnes inovācijām un iespējām attīstīt ekonomiku. Ja ASV atkāpjas no šī mērķa, bet Eiropa paliek stingra, tas nozīmē, ka šīs tehnoloģijas attīstīsies Eiropā.

Tikmēr eiroparlamentārietis Roberts Zīle uzskata, ka Ķīnas ekonomija būs vislielākā ieguvēja pēc ASV izstāšanās no klimata pārmaiņu ierobežošanas.

Bijušais Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks norāda vēl uz kādu aspektu, kas līdz ar Trampa pompozo paziņojumu jāņem vērā.

Artis Pabriks

Artis Pabriks
Eiropas Parlamenta deputāts (Vienotība)

Negatīvākais no šī paziņojuma bija tas, ka prezidents Tramps izvēlējās kārtējo reizi uzbrukt saviem sabiedrotajiem, pasakot, ka viņi dzīvo uz ASV rēķina. Tas nekādā veidā neveicina savstarpējo uzticību un neveicina arī transatlantisko saišu stiprināšanos.

Eiropas Parlamentā kreisi noskaņotās un zaļās partijas ieņēmušas klaji kategoriskāku viedokli, proti, atspēlējoties Amerikai par šo izolēšanās gājienu, Eiropai no Amerikas būtu jānorobežojas citos svarīgos jautājumos. Taču maz ticams, ka šāda pozīcija gūs atbalstu Eiropas līderu vidū.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl