ASV izsludina ārkārtas stāvokli kiberdrošības jomā

1 komentārs
ASV izsludina ārkārtas stāvokli kiberdrošības jomā
Ilustratīvs attēls. (AFP/SCANPIX)

Amerikas Savienotās Valstis ceļ trauksmi par valsts informācijas sistēmu kiberdrošību. Prezidents Donalds Tramps parakstījis rīkojumu, nosakot nacionālu ārkārtas stāvokli un liedzot pašmāju uzņēmumiem lietot ārvalstu telekomunikāciju pakalpojumus, kas tiek uzskatīti par nedrošiem.

Lai gan vārdā netika nosaukti konkrēti ārvalstu uzņēmumi, šis solis lielā mērā liedz izmantot Ķīnas telekomunikāciju milža “Huawei” pakalpojumus.

ASV, līdz ar vairākām citām valstīm, jau ilgāku laiku aicina izvairīties no “Huawei”, uzskatot, ka uzņēmumam ir pārāk liela saistība ar Ķīnas komunistu režīmu un tas rada drošības, īpaši – spiegošanas, draudus.

Pati Ķīnas kompānija apsūdzības kategoriski noliedz.

Jāpiebilst, ka “Huawei” ir viena no līderēm jauno 5G tehnoloģiju attīstības jomā. Kompānija arī piedāvājusi Lielbritānijai un citu valstu valdībām parakstīt līgumus, kas uzņēmumam aizliedz veikt jebkādu novērošanu.

TOP komentāri

  • Anatolijs Poļiščuks
    0 0 0

    Anatolijs Poļiščuks

    Министерство торговли США 15 мая внесло китайскую компанию Huawei и 70 связанных с ней фирм в особый список, попадание в который запрещает Huawei закупать у американских производителей компоненты и технологии без одобрения сделок американскими властями. Поводом для этого стала потенциальная угроза национальной безопасности США.
    https://hitech.newsru.com/article/16may2019/huawei_usa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl