ASV izseko nekontrolējamu ķīniešu nesējraķeti, kas varētu iekļūt atpakaļ Zemes atmosfērā

3 komentāri
ASV izseko nekontrolējamu ķīniešu nesējraķeti, kas varētu iekļūt atpakaļ Zemes atmosfērā
AP/SCANPIX

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Aizsardzības departaments ir uzsācis ķīniešu nesējraķetes izsekošanu, ziņo raidsabiedrība CNN. Raķete nav kontrolējama un gatavojas šajā nedēļas nogalē atgriezties Zemes atmosfērā, radot neskaidrību par tās iespējamo nokrišanas vietu.

Aizsardzības departamenta pārstāvis Maiks Hovards ziņojumā pauž, ka raķete varētu ielidot Zemes atmosfērā šā gada 8. maijā, un šobrīd tiek izsekota tās lidošanas trajektorija. “Raķetes precīzs ielidošanas punkts Zemes atmosfērā var tikt noteikts tikai pāris stundas pirms pašas ielidošanas,” skaidro Hovards.

Ar raķetes palīdzību pagājušajā nedēļā Zemes orbītā tika nosūtīts Ķīnas jaunās kosmosa stacijas centrālais modulis. Raķete, kuras svars pārsniedz 20 tonnu, ir sagādājusi bažas, kādus bojājumus tā varētu nodarīt, ja nonāktu kādā apdzīvotā vietā.

Hārvarda Universitātes Astrofizikas centra astrofiziķis Džonatans Makdovels neuzskata, ka cilvēkiem būtu nepieciešams ievērot kādu pastiprinātu drošību. “Risks, ka raķete izraisīs kaut kādus bojājumus vai trāpīs kādam, ir niecīgs. Ir daudz nozīmīgākas lietas, par kurām būtu nepieciešams satraukties.”

Viņš skaidro, ka noteikt, kur piezemēsies raķetes atlūzas, ir gandrīz neiespējami tās lidošanas ātruma dēļ, jo pat vismazākās izmaiņas krasi maina lidošanas trajektoriju, bet visticamākā piezemēšanās vieta ir okeāns, jo tas aizņem lielāko daļu Zemes.

Bažas par nesējraķetes atlūzām parādījās pēc tam, kad Ķīna ceturtdienas rītā palaida pirmo moduli no savas plānotās kosmiskās stacijas, teikts Ķīnas Nacionālās kosmosa pārvaldes ziņojumā.

3 komentāri