ASV īpašo uzdevumu vienība Sīrijā likvidē vienu no Islāma valsts līderiem

0 Komentāru
ASV īpašo uzdevumu vienība Sīrijā likvidē vienu no Islāma valsts līderiem
Foto: LETA

ASV īpašo uzdevumu vienība Sīrijas austrumos likvidējusi vienu no teroristiskā grupējuma Islāma valsts līderiem un sagūstījusi viņa sievu, sestdien paziņoja ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters.

Operācijā, kurā bija iesaistīti ASV īpašo uzdevumu spēki, likvidēts Islāma valsts kaujinieks Abu Sajafs, kas palīdzējis teroristu militāro operāciju vadīšanā un ekstrēmistu grupējuma organizētajā naftas kontrabandā, teikts Kārtera izplatītajā paziņojumā.

Brīdi vēlāk šīs ziņas apstiprināja arī Baltais nams, norādot, ka operācija veikta saskaņā ar prezidenta Baraka Obamas rīkojuma.
”Pagājušajā naktī pēc prezidenta norādījuma Irākā dislocētie ASV karavīri veica operāciju al Amrā Sīrijas austrumos, lai sagūstītu Islāma valsts augsta ranga līderi, kas pazīstams kā Abu Sajafs un viņa sievu Umu Sajafu,” teikts paziņojumā, kuru izplatīja Baltā nama pārstāve drošības jautājumos Bernadete Mīhena.

Operācijas laikā Sajafs iesaistījās apšaudē ar amerikāņu karavīriem un tika nogalināts. Tikmēr viņa sieva nogādāta Irākā.
Operācijas laikā atbrīvota arī kāda jazīdu jauniete, kuru teroristu pāris, domājams, turējuši kā verdzeni.

0 Komentāru