ASV iedzīvotājus pārsteidz gleznainas ledus alas

Komentāri
ASV iedzīvotājus pārsteidz gleznainas ledus alas
FOTO: SCANPIX

Kad aizsalst upes un ezeri, uz tiem mēdz pulcēties zemledus makšķernieki. Tikmēr, pieturoties aukstam laikam, Viskonsinas štatā, ASV, uz aizsalušā Augšezera pulcējas simtiem tūristu, lai aplūkotu retu dabas fenomenu – ledus alas.

Simtiem amerikāņu pagājušajās brīvdienās devās uz Augšezeru Viskonsinas ziemeļrietumos. Turpinoties aukstumam, ezers beidzot ir aizsalis, un dabas mīļotājiem ir iespēja piekļūt gleznainajām alām. Ja vasarā šeit var nokļūt tikai ar laivām, tad ziemā tikai ar kājām, ja ezers ir aizsalis. Vasarā šeit var apbrīnot smilšu sanesumus, ziemā lāsteku un prāvāku ledus gabalu radīto skaistumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tā kā pastāvīgs sals šoziem ir iestājies tikai pēdējās nedēļās, tad ezers pilnībā ir aizsalis tikai tagad. Laikapstākļu radīto iespēju steidz izmantot gan vietējie iedzīvotāji, gan tūristi no kaimiņu štatiem, jo nav zināms, cik ilgi ledus uz ezera būs vēl drošs.

Pēc ilgu gadu pārtraukuma Augšezers aizsala un pāris nedēļām pērn. Saskaņā ar vietējo amatpersonu aplēsēm ledus alas apmeklēja vairāk nekā 138 tūkstoši cilvēku.

Lasi vēl