ASV vēlas ierobežot ieroču apriti, lai novērstu turpmākus slaktiņus

Komentāri

ASV prezidents Baraks Obama nolēmis beidzot tomēr ierobežot šaujamieroču izplatību Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV). Dažādi šaujamieroči tur ir visai brīvi pieejami un tiek uzskatīti par būtisku amerikāņu kultūras daļu, taču kļuvuši arī par iemeslu biežām apšaudēm. Savas ieceres Obama īstenos, apejot Kongresu, kas līdz šim viņa centienus bloķējis.

Jautājumu par nepieciešamību stingrāk kontrolēt šaujamieroču apriti ASV prezidents Baraks Obama aktualizējis regulāri, tomēr stingrākai likumdošanai allaž pretojies Kongress. Pirms mēneša notikusī asiņainā apšaude Losandželosas tuvumā esošajā Sanbernardino pilsētā, kur kāds musulmaņu pāris sarīkoja slaktiņu palīdzības centrā cilvēkiem ar attīstības traucējumiem, nogalinot 14 un ievainojot 21 cilvēku, šķiet pielikusi punktu Obamas pacietībai, un viņš paziņojis par nodomu spert vienpusējus soļus ieroču aprites iegrožošanai, apejot ASV Kongresu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

“Dažu nākamo dienu laikā nākšu klajā ar vairākām iniciatīvām. Šie pasākumi “neatrisinās visus vardarbīgos noziegumus valstī. Tie nenovērsīs visas masveida apšaudes. Tie neatturēs ieročus no nonākšanas noziedznieku rokās. Tomēr tie glābs dzīvības valstī,” pauda Obama.

Sagaidāms, ka Obamas iniciatīva saskarsies ar asu politisko oponentu pretreakciju. Vairāki republikāņu līderi iestājas pret jebkādām izmaiņām šajā jomā.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl