ASV gatavojas iespaidīgam aukstuma vilnim

3 komentāri
ASV gatavojas iespaidīgam aukstuma vilnim
REUTERS/SCANPIX

ASV vidienes iedzīvotāji gatavojas zemākajām gaisa temperatūrām vairāku desmitgažu laikā. Vietām tiek likti pamati faktiskai dzīves apturēšanai, gaidot termometra stabiņa noslīdēšanu zem -40 grādu pēc Celsija robežas.

Aiovas štata meteorologi aicina cilvēkus aukstajā laikā neievilkt dziļas elpas un necensties sarunāties, atrodoties ārpus mājas.

Ārkārtas situācija izsludināta Viskonsinas, Mičiganas un Ilionoisas štatos, tāpat arī ierasti siltākajos – Alabamā un Misisipi.

Eksperti norāda, ka iespaidīgo aukstumu atnesīs tā dēvētais polārais virpulis. Daudzviet aukstuma vilnim sekos arī lielas sniega segas veidošanās, Viskonsinas sinoptiķiem solot papildus 60 centimetrus sniega.

Lielais aukstums vēl pieņemas spēkā, taču laikapstākļu izmaiņas jau jūtamas, piemēram, Čikāgā. Vietām darbā netiks norīkoti pastnieki, savukārt zoodārzā aktīvi notiek dzīvnieku pasargāšanas operācija, gādājot par siltumu.

Tūkstošiem skolu jau paziņojušas par darba apturēšanu. Gaisā nepacelsies arī vairāki avioreisi, tajā skaitā arī uz Atlantu, kur nedēļas nogalē gaidāms desmitiem tūkstošu klātienē vērotais amerikāņu futbola līgas NFL Superkausa jeb “Superbowl” mačs.

Cilvēki brīdināti, ka apsaldējumus šajā laikā, kad pūš arī spēcīgs vējš, var gūt 5-10 min laikā. Trešdien 2700 lidojumi ir atcelti visā valstī.

Šajā laikā vietām ASV vidienē būs aukstāks nekā Antarktīdā.

3 komentāri