ASV gatavas piedāvāt drošības garantijas apmaiņā pret Ziemeļkorejas kodolatbruņošanos

1 komentārs
ASV gatavas piedāvāt drošības garantijas apmaiņā pret Ziemeļkorejas kodolatbruņošanos
Foto: AFP / LETA

Donalds Tramps no Kanādas devies taisnā ceļā uz Singapūru, kur otrdien, 12. jūnijā, notiks viņa ilgi gaidītā tikšanās ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu.

Apmaiņā pret Ziemeļkorejas kodolatbruņošanos ASV piedāvāšot unikālas drošības garantijas. Vai tas būs piedāvājums, ko Ziemeļkoreja būs gatava pieņemt, un kā norisināsies abu temperamentīgo līderu tikšanās – to gan pagaidām ir grūti prognozēt.

Tradicionāli pirms pasaules līderu samitiem visi jautājumi tiek atrisināti zemāka ranga sarunās jau pirms valstu galvas sēžas pie viena galda. Šis samits ir izņēmums – eksperti norāda, ka iznākums būs atkarīgs tieši no tā, kā izdosies saprasties Trampam un Kimam.

Veiksmīgā galarezultātā esot ieinteresētas abas puses. Ziemeļkoreja vēlas sankciju atcelšanu un ASV karavīru izvešanu no Dienvidkorejas, savukārt Trampam nepieciešama liela ārpolitiska uzvara, kamēr pašmājās viņu nomoka dažādi skandāli.

Ja nekas nemainīsies, otrdien Tramps kļūs par pirmo ASV prezidentu, kurš ticies ar Ziemeļkorejas līderi. Lai arī Korejas pussalas pilnīga kodolatbruņošanās ir daudz piesaukts Savienoto Valstu mērķis, vai un kā tieši tas varētu notikt, joprojām ir atvērts jautājums.

1 komentārs