ASV gaidāmas “ļoti sāpīgas divas nedēļas”; Tramps brīdina valsti par koronavīrusa izplatību

Pievienot komentāru
ASV gaidāmas “ļoti sāpīgas divas nedēļas”; Tramps brīdina valsti par koronavīrusa izplatību
AP / SCANPIX

ASV prezidents Donalds Tramps otrdien brīdināja, ka valstij ir gaidāmas “ļoti sāpīgas” nākamās divas nedēļas cīņā pret jaunā koronavīrusa pandēmiju, kas saskaņā ar Baltā nama brīdinājumu varētu prasīt pat 240 000 amerikāņu dzīvības.

“Tās būs ļoti sāpīgas, ļoti, ļoti sāpīgas divas nedēļas,” Tramps sacīja preses konferencē Baltajā namā.

Viņš nosauca šo pandēmiju par “mēri”. “Es gribu, lai katrs amerikānis būtu sagatavots grūtajām dienām, kas ir priekšā,” sacīja Tramps.

Galvenie veselības eksperti paziņoja, ka lēmums uzturēt stingru sociālo distancēšanos ir vienīgais veids, kā apturēt viegli pārnesamo vīrusu, pat ja tas radītu smagas sekas ekonomikai, trim ceturtdaļām amerikāņu esot pašizolācijā.

“Nav nekādas maģiskas vakcīnas vai terapijas. Tā ir tikai uzvedība, mūsu katra uzvedība, [..] kas mainītu šīs vīrusa pandēmijas gaitu nākamo 30 dienu gaitā,” sacīja Baltā nama koronavīrusa reakcijas koordinatore Debora Birksa.

Viņa šajā preses konferencē parādīja grafiku, kurā bija parādīti no 100 000 līdz 240 000 nāves gadījumu ASV, ņemot vērā pašreizējos ierobežojošos pasākumus.

Nāves gadījumu skaits Covid-19 pandēmijā ASV jau ir pārsniedzis reģistrēto nāves gadījumu skaitu Ķīnā, kur decembrī sākās koronavīrusa uzliesmojums, liecina otrdien publiskoti Džonsa Hopkinsa universitātes dati.

ASV no Covid-19 miruši 3415 cilvēki, Amerikas Savienotajām Valstīm šajā drūmajā statistikā apsteidzot Ķīnu, kas paziņojusi par 3309 nāves gadījumiem. ASV arī ir 175 067 apstiprināti koronavīrusa gadījumi – vairāk nekā jebkurā citā pasaules valstī.