Komentāri
ASV desantnieki sāk Ukrainas karavīru mācīšanu
FOTO: SCANPIX

ASV desantnieki, kas pagājušajā nedēļā ieradās Ukrainā, pirmdien sākuši mācīt Ukrainas karavīrus cīņai pret prokremliskajiem kaujiniekiem valsts austrumos. Ceremonijā par godu misijas sākumam amerikāņu desantniekus no ASV armijas 173. esantnieku brigādes Ļvovas apgabala Javorivas militārajā bāzē sveica Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

“Mēs esam aculiecinieki un tieši dalībnieki jaunas Ukrainas armijas veidošanā, kas atgriežas kā Fēnikss pēc ilga laika,” uzrunājot karavīrus, paziņoja Porošenko.

Saskaņā ar amatpersonu teikto 300 ASV desantnieki mācīs 900 Ukrainas Nacionālās gvardes karavīrus, kas tiek izvietoti Ukrainas austrumos, kur, neskatoties uz Minskas vienošanos par pamieru, joprojām turpinās kaujas.

ASV majors Maikls Veismans aģentūrai AFP atklāja, ka mācības iekļaus individuālās mācības, medicīniskās palīdzības sniegšanu un aizsardzības manevrus, izmantojot tādus ieročus, kādi jau atrodas Ukrainas spēku rīcībā.

Porošenko nodēvēja šo mācību misiju par “vienu no lielākajām un svarīgākajām solidaritātes izpausmēm” starp ASV un viņa valdību, piebilstot, ka apstākļi, kādos tā notiek, ir unikāli, proti, reāls konflikts Ukrainas austrumos.

Vašingtona ir nosūtījusi uz Ukrainu neletālu palīdzību 75 miljonu dolāru (70 miljonu eiro) apmērā, bet ir atteikusies piegādāt ieročus.

“Mēs nepiegādājam ieročus. Mēs tikai palīdzam viņiem apieties labāk ar savējiem,” norādīja Veismans.

ASV arī agrāk ir piedalījusies Ukrainas karavīru mācīšanā, bet šī ir pirmā reize, kad amerikāņi mācīs nesen reformēto Ukrainas Nacionālo gvardi.

Lielbritānija arī ir nosūtījusi uz Ukrainu militārpersonas, lai mācītu Kijevas valdības spēkus, un arī Kanāda pagājušajā nedēļā paziņoja, ka vasarā nosūtīs uz Ukrainu 200 militāros instruktorus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl