ASV citām pasaules valstīm piegādās 60 miljonus “AstraZeneca” vakcīnu

1 komentārs
ASV citām pasaules valstīm piegādās 60 miljonus “AstraZeneca” vakcīnu
REUTERS/SCANPIX

Amerikas Savienotās Valstis arī apstiprinājušas, ka tuvākajā laikā dalīsies ar 60 miljoniem “AstraZeneca” vakcīnu, līdz ko vietējie regulatori apstiprinās to drošību, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

ASV izveidojies vakcīnu pārpalikums un pēc “AstraZeneca” lietošanas apstiprinājuma Vašingtona gatava uzreiz izdalīt 10 miljonus devu tām valstīm, kurām tas visvairāk nepieciešams, Protams, saraksta augšgalā arī Indija. Vēl 50 miljoni devu atrodoties dažādās izstrādes stadijās.

ASV Baltā nama preses sekretāre Džena Psaki

“Mēs vēl strādājam pie tā, kā šis process varētu tikt realizēts, apsveram vakcīnu galamērķus mūsu partnervalstīs. Protams, liela daļa šo piegāžu notiks uz valstīm ar kurām mums ir tieša sadarbība.”

ASV iepriekš dalījušās ar kaimiņiem – Kanādu un Meksiku. Apskatnieki šīs programmas ievērojamu paplašināšanu dēvē par Vašingtonas izmēģinājumu “vakcīnu diplomātijā”, tāpat arī tas parāda ASV pārliecību par vakcīnu pietiekamību pašu mājās.

Jau ziņots, ka Eiropas Komisijas (EK) vērsusies tiesā pret Lielbritānijas un Zviedrijas farmācijas uzņēmumu “AstraZeneca” par Covid-19 vakcīnu piegāžu līguma pārkāpumiem. “AstraZeneca” pirmdien, 26. aprīlī, notiekošajam pauda savu vērtējumu, norādot, ka EK vēršanās pret uzņēmumu tiesā saistībā ar vakcīnu piegāžu kavēšanos ir nepamatota.

Lasi vēl:

1 komentārs